Trwa ładowanie...

Rzeszów. Testują nową metodę walki z bólem, która zmniejsza go o 80 proc.

W Rzeszowie po raz pierwszy w Polsce został przeprowadzony zabieg termoablacji ultradźwiękowej. Za sprawą terapii z użyciem tej technologii możliwe jest złagodzenie bólu o 80 proc.

Termoablacja ultradźwiękowa została przeprowadzona w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. Zabiegowi poddała się 38-letnia pacjetnka, która od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. U kobiety zdiagnozowane był przerzuty, którym towarzyszył ból uniemożliwiąjący normalne funkcjonowanie.

Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi
Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi [10 zdjęć]

Interakcje leków to nic innego, jak sytuacja kiedy jedna z substancji leczniczych wpływa na aktywność

zobacz galerię

Jak powiedziała Magdalena Pyka, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w szpitalu Pro-Familia, skuteczność tej metody jest bardzo wysoka. Całą procedurę, która trwa 30 minut, wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pacjent opuszcza szpital następnego dnia, a dolegliwości bólowe zmniejszają się po upływie trzech dni od zakończenia zabiegu.

Obecnie terapia z wykorzystaniem tej nowatorskiej technologii nie jest refundowana przez NFZ. Jednak Pro-Familia będzie wykonywać ją bezpłatnie w ramach grantu badawczego.

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza