Trwa ładowanie...

Roma Gąsiorowska cierpi na dyskopatię (WIDEO)

Zobacz film: "Roma Gąsiorowska cierpi na dyskopatię"

Choroby kręgosłupa to nie żart, ponieważ często organizm nie wraca do pełnej sprawności. Przekonała się o tym Roma Gąsiorowska, która na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym widać jej plecy oklejone specjalistycznymi taśmami. Na co choruje popularna aktorka? Wyjaśniamy w wideo.

Choroby kręgosłupa to bardzo popularne schorzenia w dzisiejszych czasach. Przyczyną może być siedzenie w złej pozycji, mało ruchu lub wady wrodzone. Często po badaniu kręgosłupa rozpoznawana jest dyskopatia lędźwiowa, dyskopatia szyjna, przepuklina kręgosłupa oraz zwyrodnienie stawów kręgosłupa. Często w takim przypadku proponowana jest operacja dyskopatii. Jest to jednak ryzykowny zabieg, który wymaga późniejszej rehabilitacji. Wówczas powrót do zdrowia i pełnej sprawności zajmuje wiele tygodni.

Warto wypróbować ćwiczenia wzmacniające kręgosłup lędźwiowy i jogę na kręgosłup. Równie skuteczne może okazać się rozciąganie kręgosłupa, ćwiczenia prostujące kręgosłup i zestaw ćwiczeń łagodzących bóle kręgosłupa. Czasami odrobina wysiłku może zmniejszyć dolegliwości bólowe i zniwelować dyskomfort. Obejrzyj wideo i dowiedz się jak dbać o kręgosłup? Jakie czynniki mają wpływ na powstawanie przeciążeń kręgosłupa?

Naucz się rozpoznawać dolegliwości, które mogą świadczyć o chorym kręgosłupie. Wczesna diagnoza umożliwia poprawienie stanu zdrowia za pomocą rehabilitacji i uniknięcie konieczności używania gorsetu. Istnieje nawet szansa że opieka lekarska od początku wystąpienia zmian w kręgosłupie może uchronić przed operacją i przyjmowaniem silnych leków przeciwbólowych.

Zobacz inne materiały na temat zdrowia:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza