Trwa ładowanie...

Rodzeństwo porażone piorunem. Zdążyli zrobić selfie

W Londynie rodzeństwo cudem uniknęło śmierci po tym, jak w trakcie przejażdżki rowerowej schowali się przed ogromną ulewą pod drzewem, w które akurat uderzył piorun. Jednej z sióstr udało się uchwycić na zdjęciu moment wyładowania atmosferycznego odbywającego się tuż za jej plecami.

spis treści

1. Niesamowite zdjęcie

Rachel, Isobel i Andrew Jobson postanowili wybrać się na przejażdżkę rowerową. Niestety, wyprawę przeszkodziła ogromna ulewa, zmuszająca rodzeństwo do zatrzymania się w okolicach pałacu Hampton Court, na południu Londynu. Na przystanek wybrali jedno z drzew znajdujących się niedaleko rzeki Tamizy. Chcąc upamiętnić wspólny czas, Isobel postanowiła zrobić serię zdjęć. W wyniku niesamowitego zbiegu okoliczności jedno z nich jest naprawdę wyjątkowe – dziewczynie udało się uchwycić moment uderzenia pioruna w drzewo, które wybrali jako swoje schronienie.

Zobacz film: "Prof. Pyrć o niezaszczepionych: “Część osób stara się jechać na gapę”"

Aparat zarejestrował moment wyładowania atmosferycznego za plecami rodzeństwa
Aparat zarejestrował moment wyładowania atmosferycznego za plecami rodzeństwa (Facebook)

"Miałam jedno zdjęcie, na którym się uśmiechamy, ale chciałam mieć jeszcze wersję smutną, w strugach deszczu. Nagle znalazłam się na ziemi, nie słyszałam nic poza bardzo wysokim brzęczeniem. Cała prawa ręka mi zdrętwiała i nie mogłam nią ruszyć" – opowiada Isobel.

Rodzeństwo schowało się pod drzewem z powodu ogromnej ulewy
Rodzeństwo schowało się pod drzewem z powodu ogromnej ulewy (Facebook)

"Robiliśmy zdjęcie i nagle upadłam. Razem z siostrą krzyczałyśmy. Miałam poparzone udo i brzuch, zarówno u mnie, jak i u siostry pojawiły się blizny przypominające piorun" – dodaje starsza siostra Rachel.

2. Piorun mógł przyciągnąć metal

Po zgłoszeniu zajścia przez świadka, rodzeństwo zostało odwiezione do szpitala. Okazało się, że poza oparzeniami nie zostali poważnie ranni. Siostrom na pamiątkę oprócz zdjęć zostały jeszcze blizny w kształcie figury Lichtenberga – wzoru w formie rozgałęzionego drzewa, który może się pojawić w trakcie przepływu prądu. Gdy występuje na skórze, przybiera kolor sinoczerwony lub brunatny.

Cała trójka została przewieziona do szpitala. Na szczęście bez poważnych obrażeń
Cała trójka została przewieziona do szpitala. Na szczęście bez poważnych obrażeń (Facebook)

Wobec tylu innych obiektów, które powinny przyciągnąć wyładowanie, powstaje pytanie, dlaczego piorun uderzył właśnie w młodych ludzi. Rodzina podejrzewa, że przyczyną mogła być tytanowa płytka, którą miała w ręce Isobel. Została ona wszczepiona po innym wypadku na rowerze. Jak wspomina Rachel, ręka siostry była po uderzeniu pioruna bardzo gorąca.

Na szczęście rodzeństwo wyjdzie z tego przypadku bez większego uszczerbku na zdrowiu, w dodatku zachowując je nie tylko w głowie, ale również w formie cyfrowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza