Trwa ładowanie...

Robert Lewandowski przygotował specjalną nagrodę dla zwycięzcy licytacji WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma odbyć się 15 stycznia 2017 roku. Wiele rzeczy i usług jest przekazywanych na ten cel przez znane polskie gwiazdy.

Jedną z nich jest Robert Lewandowski, który dla zwycięzcy aukcji przygotował specjalną niespodziankę. W tym roku, lider zespołu reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz piłkarz Bayernu Monachium oferuje kolację dla zwycięzcy wraz z osobą towarzyszącą w Warszawie w towarzystwie samego Lewandowskiego.

Kolacja odbędzie się w roku bieżącym lecz dokładna data zostanie ustalona po uzgodnieniu dogodnego terminu dla Roberta po uwzględnieniu planu meczowo-treningowego. Licytować można do 27 stycznia, a stawka już przekroczyła 7 tysięcy złotych.

Inną licytację, w której bierze udział słynny polski sportowiec, można znaleźć na łódzkiej aukcji WOŚP. Licytowana będzie prywatna lekcja gry w koszykówkę z Marcinem Gortatem, której cena wywoławcza wynosi 13 tysięcy złotych. Jest to wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, który jest jedynym przypadkiem Polaka w historii NBA, który awansował do jej finału.

Tegoroczny Finał WOŚP zbiera pieniądze na ratowanie zdrowia i życia dzieci
Tegoroczny Finał WOŚP zbiera pieniądze na ratowanie zdrowia i życia dzieci

Na trwającej aukcji Allegro można również znaleźć licytowaną rakietę Agnieszki Radwańskiej z jej osobistym autografem. Jest to rakieta, której Radwańska używała podczas Turnieju Masters w Singapurze, który zakończyła zwycięstwem. Aktualna cena przekracza 3000 złotych, a aukcja potrwa jeszcze 10 dni.

Usługi przeróżnych gwiazd sportowych są bardzo często występującym przedmiotem aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku 2016 do wygrania była prywatna lekcja pływania z Otylią Jędrzejczak.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy jest fundacją, której działalność opiera się na działaniach w zakresie ochrony zdrowia i ratowania życia osób chorych, w szczególności dzieci. Co roku, odbywa się wielkie wydarzenie, czyli Finał Wielkiej Orkiestry Świątcznej Pomocy. Podczas takiego eventu, odbywają się koncerty muzyczne w całej Polsce, a także wiele innych wydarzeń, z których dochód jest przeznaczony na cele fundacji.

100 najlepszych szpitali
100 najlepszych szpitali [100 zdjęć]

zobacz galerię

W roku 2017 celem zbiórki pieniędzy przez WOŚP jest ratowanie życia i zdrowia najmłodszych pacjentów przebywających na oddziałach ogólnopediatrycznych, a także podniesienie standardów opieki medycznej nad seniorami. Do tej pory podczas 11,12 i 24 finału WOŚP głównym celem także była pediatria.

W ciągu ostatnich 23 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacja zebrała ponad 720 milionów złotych na cele wsparcia polskiej medycyny.

Według Centrum Badania Opinii Społecznej, WOŚP jest organizacją cieszącą się największym zaufaniem wśród społeczności Polskiej. WOŚP działa od roku 1993. Sprzęt zakupiony przez fundację działa we wszystkich szpitalach w Polsce specjalizujących się w leczeniu dzieci.

Jerzy Owsiak śmiało stwierdza, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stanowi element historii Polski. Przez cały okres jej działalności, praktycznie każdy szpital w Polsce otrzymał z tego tytułu pomoc. Prezes zarządu WOŚP również stwierdza, że jest to wspólne dobro Polaków i nie tylko.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza