Trwa ładowanie...

Rewolucja w leczeniu chorób oka. "Odmładzanie wzroku" - regeneracja siatkówki oka jest już dostępna w Polsce!

Regularne badania wzroku pozwalają na wczesne wykrycie chorób oczu
Regularne badania wzroku pozwalają na wczesne wykrycie chorób oczu

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

1. Jak dbać o oczy aby wzrok był dobry i służył nam jak najdłużej ?

Wzrok to najważniejszy ze zmysłów człowieka. Zakładamy, że nasze oczy będą nam dobrze służyły do końca życia. Niestety, w dobie coraz częstszych zachorowań na cukrzycę i inne schorzenia cywilizacyjne, pracy przy komputerze, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach ze sztucznym światłem, a także stykania się z wieloma innymi czynnikami, które źle wpływają na oczy, coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, a wielu grozi nawet jego utrata.

Według najnowszych badań w 2020 roku ślepota może dotknąć aż 75 milionów osób na całym świecie. W krajach rozwiniętych główną przyczyną ślepoty jest zwyrodnienie plamki żółtej, nazywane inaczej starczą degeneracją plamki (AMD).

Jak się okazuje, od niedawna chorobie tej można zapobiec już przy jej wczesnych objawach. Lekarze okuliści zachęcają do profilaktyki i regularnych formie badan kontrolnych, a w razie potrzeby terapii przy użyciu nowoczesnych technologii medycznych.

2. „Odmładzanie wzroku” czyli regeneracja siatkówki oka jest możliwa dzięki innowacyjnej metodzie leczenia laserem 2RT

"Odmładzanie wzroku" to metoda regeneracji siatkówki oka
"Odmładzanie wzroku" to metoda regeneracji siatkówki oka

Terapia przy użyciu unikatowego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych sprzętów w Europie, lasera 2RT, jest nieinwazyjnym ratunkiem dla wzroku, który można stosować już na wczesnym etapie choroby – zwyrodnienia plamki żółtej. Dotychczas terapię tego schorzenia rozpoczynano w późnym stadium choroby.

Innowacyjna metoda regeneracji siatkówki oka to procedura polegająca na stymulacji naturalnego, biologicznego procesu regeneracji oka. Na siatkówkę oddziałuje precyzyjnie kontrolowany, nanosekundowy impuls laserowy. Zabieg służy leczeniu: starczej degeneracji plamki (AMD) oraz retinopatii cukrzycowej (DR).

– Sam zabieg trwa zazwyczaj kilka minut. Jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Przed zabiegiem podawane są krople znieczulające, aby na oko mogła zostać założona soczewka, przez którą okulista wykonuje zabieg. W trakcie działania lasera pacjent widzi jedynie błyski światła i słyszy krótkie kliknięcia. Zabieg wywołuje pożądany efekt terapeutyczny stymulacji siatkówki, z drugiej zaś strony nie powoduje jej uszkodzenia, jak tradycyjny laser koagulujący. Tylko laser 2 RT wykonuje innowacyjną metodę pobudzania siatkówki do samoregeneracji. Po zabiegu pacjent powinien pozostać pod kontrolą okulisty. Skuteczność terapii oceniana jest po kilku (3 - 6) miesiącach po przeprowadzonym zabiegu – mówi okulista dr Tomasz Grędysa, Dyrektor Medyczny Europejskiego Centrum Zdrowego Oka.

3. Europejskie Centrum Zdrowego Oka – to jedna z najnowocześniejszych w Europe placówek diagnostyki i leczenia chorób oka

Europejskie Centrum Zdrowego Oka
Europejskie Centrum Zdrowego Oka

Europejskie Centrum Zdrowego Oka to placówki medyczne stworzone przez najwyższej klasy profesjonalistów w dziedzinie okulistyki. Pierwsza placówka istnieje od 2002 roku i kieruje swoją ofertę do pacjentów, którzy potrzebują diagnostyki i leczenia jaskry na najwyższym światowym poziomie. Nowa placówka na warszawskim Ursynowie specjalizuje się w zabiegach regeneracji siatkówki laserem 2RT (AMD, retinopatia cukrzycowa) oraz oferuje kompleksowe usługi w zakresie okulistyki i ortooptyki dziecięcej.

Europejskie Centrum Zdrowego Oka to jeden z najnowocześniej wyposażonych w innowacyjny sprzęt specjalistyczny prywatnych ośrodków diagnostyki jaskry w Polsce, a od 2016 roku także ośrodek zajmujący się szeroką diagnostyką i terapią chorób siatkówki.

Wszystkie badania odbywają się pod opieką doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego personelu, co daje pacjentom gwarancję profesjonalnej opieki, prawidłowej i szybkiej diagnozy oraz skutecznego leczenia.

Od wielu lat klinika utrzymuje najwyższy standard, stale rozwijając się i wzbogacając zaplecze technologiczne o najnowszy dostępny na świecie sprzęt diagnostyczny. Dynamiczny rozwój placówek opiera się na unikatowej, szerokiej wiedzy oraz aktywnym rozwoju, wraz z innowacyjnymi technologiami w lecznictwie, profesjonalistów jacy pracują w Europejskim Centrum Zdrowego Oka.

Więcej informacji o Europejskim Centrum Zdrowego Oka: Warszawa, ul. Hołubcowa 32, Tel: 22 454 64 50, ,

TYLKO W LISTOPADZIE 2016 OFERUJEMY RABAT 500 ZŁOTYCH NA ZABIEGI UNIKATOWYM LASEREM 2 RT!

Artykuł sponsorowany

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza