Trwa ładowanie...

Rak jąder i prostaty - jak przekonać mężczyznę do badań (WIDEO)

Zobacz film: "Rak jąder i prostaty"

Każdego roku na raka prostaty choruje około 10 tys. mężczyzn. Nowotwór w postaci złośliwej to przyczyna aż 8 proc. zgonów. Choroba ma podłoże genetyczne. W praktyce oznacza to, że mężczyźni, których bliscy chorowali na raka prostaty, są w grupie podwyższonego ryzyka. Statystyki pokazują, że ryzyko zachorowania jest wówczas nawet dwa razy wyższe. Choć świadomość wśród panów rośnie, nadal unikają oni badań profilaktycznych i wizyt u lekarza. Należy pamiętać, że wczesne rozpoznanie choroby to niemal 100 proc. szanse na pełne wyleczenie. Zobacz materiał.

Sprawdź także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza