Trwa ładowanie...

Putin pokonał raka? Tak twierdzi reżyser Oliver Stone

Oliver Stone, amerykański reżyser, który trzykrotnie został uhonorowany Oscarem, mówi, że Putin chorował na raka. Z informacji ujawnionych przez filmowca wynika, że prezydent mógł zachorować jeszcze przed pandemią, dlatego stosowano szczególne środki ostrożności, żeby nie dopuścić do jego zakażenia koronawirusem.

spis treści

1. Putin cierpiał na nowotwór?

Spekulacje na temat rzekomej choroby nowotworowej Władimira Putina pojawiają się w mediach od dawna. Do tej pory nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Oliver Stone, amerykański filmowiec, spędził z prezydentem Rosji dużo czasu, podczas nagrywania z nim wywiadów w latach 2015-2017, tuż po rosyjskiej inwazji na Krym i Donbas. Reżyser twierdzi, że Putin chorował na raka, ale wierzy, że go przezwyciężył.

Sugestie na temat choroby onkologicznej prezydenta Rosji pojawiły się jeszcze w okresie pandemii. Już wtedy w niezależnych mediach rosyjskich sugerowano, że ścisła izolacja Putina jest związana z jego wcześniejszym, ciężkim schorzeniem, które zwiększało ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, jeżeli doszłoby do zakażenia.

Co jakiś czas w światowych mediach pojawiają się informacje o ciężkiej chorobie Putina. Czy to tylko spekulacje?
Co jakiś czas w światowych mediach pojawiają się informacje o ciężkiej chorobie Putina. Czy to tylko spekulacje? (Getty Images)

2. Izolacja sprawiła, że Putin stracił kontakt z rzeczywistością

Stone wcześniej opowiadał w wywiadzie dla "El Pais", że ostatni raz spotkał się z Putinem trzy lata temu i wtedy przywódca Rosji był w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej.

- Człowiek, którego poznałem, nie ma nic wspólnego z nieodpowiedzialnym i morderczym szaleńcem, jak przedstawiają obecnie Putina media, porównując go do Hitlera i Stalina - twierdził Stone. - Putin, którego poznałem, był racjonalny i spokojny, zawsze działający w interesie zwykłych Rosjan. To patriota, co nie oznacza nacjonalisty – przekonywał filmowiec, który spotkał się z ostrą krytyką za usprawiedliwianie działań Putina.

Stone spekuluje, że być może pandemiczna izolacja spowodowała, że Putin stracił kontakt z rzeczywistością i nie ocenił dobrze sytuacji.

3. Rosyjscy dziennikarze sugerowali, że Putin ma raka tarczycy

Reżyser nie określił, na jaki rodzaj nowotworu miałby cierpieć Putin. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się spekulacje sugerujące, że Putin może mieć raka tarczycy. Niezależni rosyjscy dziennikarze wykazali, że prezydent jest stale otoczony przez sztab lekarzy, którym przewodzi właśnie specjalista od tego typu nowotworu. Inne doniesienia mówiły z kolei, że może chodzi o nowotwór układu pokarmowego. W sieci krążyły nawet plotki, że w czasie rekonwalescencji Putin przekaże władzę w ręce swojego doradcy gen. Nikołaja Patruszewa.

Katarzyna Grzęda-Łozicka, dziennikarka Wirtualnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza