Trwa ładowanie...

Przez ''żart'' strażaków burmistrz może nawet stracić wzrok. [ZDJĘCIA]

Burmistrz Krosna Odrzańskiego w wyniku ''żartu'' strażaków ochotników, może stracić wzrok. Strażacy strzelili burmistrzowi Markowi Cebuli w twarz z działka wodnego. Burmistrz Cebula nosi na co dzień szkła kontaktowe, które w wyniku uderzenia wody, pocięły mu powieki.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Sokoli wzrok w zasięgu ręki"

24 czerwca podczas festynu w Radnicy doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem burmistrza Krosna Odrzańskiego – Marka Cebuli. Grupa strażaków ochotników podczas pokazów dla zgromadzonych osób, postanowiła zrobić ''żart'' burmistrzowi. Złapali go za ręce i strzelili wodą pod dużym ciśnieniem w twarz.

Zobacz także:

Twarz burmistrza Cebuli momentalnie pokryła się krwią. Okazało się, że nosi on szkła kontaktowe, które pod wpływem wody, wyleciały i pocięły powieki burmistrza. Doszło także do rozległych obrażeń oczu Marka Cebuli.

(facebook.com)

Wiceburmistrz Krosna Odrzańskiego - Grzegorz Garczyński, powiedział dla gazety Lubuskiej: ''To miał być głupi żart, a skończyło się tragedią. Nawet ciężko to komentować. Teraz najważniejsze jest, żeby odzyskał wzrok, nic innego się nie liczy''.

(facebook.com)

Burmistrz przeszedł operację i powoli dochodzi do zdrowia. Cały czas istnieje jednak groźba utraty przez niego wzroku. Wystąpił między innymi do rozległy krwotok wewnętrzny. Jego pełnomocnik złożył doniesienie do prokuratury w związku z tym zdarzeniem.

Oto co sam burmistrz Marek Cebula przekazał po przejściu zabiegów:

(facebook.com)

Całą sprawą zbulwersowane są także lokalne władze Ochotniczych Straży Pożarnych w woj. Lubuskim, które zapowiedziały wyciągnięcie konsekwencji wobec strażaków. Druh Edward Fedko powiedział, że armatki wodne absolutnie nie mogą być używane do oblewania wodą innych osób. 2 tys. litrów wody na minutę pod ogromnym ciśnieniem, może wyrządzić olbrzymią krzywdę. Niestety w tym przypadku tak się stało.

Burmistrz Marek Cebula będzie musiał przechodzić długą rekonwalescencję. Najbliższe tygodnie mają dać odpowiedź, czy będzie widział tak jak przed nieszczęsnym zdarzeniem. Pomimo swojej trudnej sytuacji, nie opuszcza go dobry humor. Wszystkim życzył udanych wakacji.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza