Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Przeszła skomplikowany zabieg amputacji nogi. Internauci zarzucają modelce oszustwo

W wieku 6 lat Cherie Louise usłyszała diagnozę – rak kości z przerzutami. Konieczne było amputowanie lewej nogi i fragmentu miednicy dziewczynki. Kariera w modelingu dorosłej już mieszkanki Nowej Zelandii miała jej pomóc w odbudowaniu pewności siebie. Zamiast tego zmaga się z zarzutem oszustwa.

Zobacz film: "Jakie są objawy raka kości?"

spis treści

1. Rak kości i skomplikowany zabieg ratujący życie

Cherie Louise początki swojej choroby kojarzy z wysoką gorączką, złym samopoczuciem, bólem miednicy i problemami z bieganiem, a nawet z chodzeniem. Niezliczone wizyty u lekarzy i badania w końcu ujawniły źródło problemów zdrowotnych dziewczynki –kostniakomięsak (łac. osteosarcoma).

Cherie Louise musiała poddać się inwazyjnemu zabiegowi
Cherie Louise musiała poddać się inwazyjnemu zabiegowi (Instagram)

To złośliwy nowotwór tworzący się z tkanki kostnej, rozpoznawany najczęściej u młodych ludzi w okresie wzmożonego wzrostu (w czasie tzw. skoków wzrostowych).

Osteosarcoma to nieczęsto występujący typ nowotworu kości, ale nie wolno go bagatelizować. Jego zdolność do szybkiego namnażania się sprawia, że leczenie osteosarcomy zazwyczaj jest agresywne i wielokierunkowe. W przypadku małej Cherie konieczny był skomplikowany zabieg amputacji nie tylko kończyny, ale i połowy miednicy.

Hemipelwektomia zewnętrzna, bo takie miano nosi ten zabieg, to rzadko stosowana metoda leczenia – tak rozległy zabieg stwarza problemy z dopasowaniem protezy, w dodatku może być traumatyczny dla pacjenta.

2. Osamotnienie w szkole i kompleksy

Choć zabieg uratował życie dziewczynki, to od tego momentu musiała zmagać się z poczuciem osamotnieniem i stanami depresyjnymi.

"Kiedy byłam młoda, nie wierzyłam, że znajdę pracę, zakocham się, założę rodzinę lub cokolwiek z tych rzeczy, ponieważ nie znałam nikogo po amputacji" – wyznała modelka z niepełnosprawnością.

Będąc nastolatką, Cherie marzyła, że pewnego dnia okaże się, że amputacja nogi była tylko złym snem. Choć była samotna, to wciąż pod obstrzałem spojrzeń – z tego powodu zrezygnowała ze wszystkich swoich pasji i skupiła się na tym, by przez lata szkoły przejść niezauważona przez nikogo.

Jej podejście zmieniło się, gdy Cherie miała 16 lat – ze swojej niepełnosprawności postanowiła zrobić atut.

W planach utwierdziło ją odnalezienie w mediach społecznościowych modelki z taką samą niepełnosprawnością. Kobieta odważnie eksponująca swoje ciało stała się wzorem do naśladowania dla młodej dziewczyny.

3. Oskarżenia ze strony internautów

Cherie zmaga się z oskarżeniami internautów
Cherie zmaga się z oskarżeniami internautów (Instagram)

Gdy Cherie zrozumiała, że swoją przyszłość chce wiązać z modą i modelingiem, wzięła sprawy w swoje ręce. Rozpoczęła karierę jako modelka, zaczęła również publikować coraz bardziej odważne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Była zaskoczona pozytywnym odbiorem zarówno ze strony świata mody, jak i społeczeństwa. Do czasu. Cherie przyznaje, że na co dzień musi się zmagać nie tylko ze swoją niepełnosprawnością, ale także z zarzutami, że jest oszustką.

"Ludzie w mediach społecznościowych często oskarżają mnie, że udaję niepełnosprawną. Twierdzą, że z pomocą Photoshopa usuwam nogę ze zdjęć, aby zwrócić na siebie uwagę" – wyznała.

Choć krytyka i bezpodstawne zarzuty są dla ambitnej modelki bolesne, to kobieta się nie poddaje.

"Mam nadzieję, że zobaczą mnie niepełnosprawne dzieci, które nie są pewne, co przyniesie im przyszłość. Chcę podbić branże, które od zawsze wymyślały dla nas historie, zamiast pozwalać nam je opowiadać" – mówi, nawiązując do hermetycznego środowiska modowego, promującego kult idealnego ciała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza