Trwa ładowanie...

Przerażające! Właśnie tak wygląda rak skóry

Czy to potwór, a może jakieś niezidentyfikowane stworzenie? Otóż nie, ten obrazek bardzo dużo mówi nam o nowotworze skóry. To część kampanii społecznej amerykańskiej fundacji Mollie’s Fund. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda rak okupujący ciało człowieka.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

1. Prawdziwe oblicze czerniaka

Główne hasło kampanii, która powstawała w 2016 roku to – "Znamię nie zawsze to tylko znamię. Czasem może to być śmiertelny czerniak". Poprzez przedstawienie nowotworu w formie wizualnej twórcy mają nadzieję, że ludzie zaczną częściej się badać. Może to, co zobaczą da im więcej do myślenia.

Mollie’s Fund - prawdziwe oblicze raka
Mollie’s Fund - prawdziwe oblicze raka (behance.net)

Kampania "Killer Taa", czyli "Zabójcze opalanie" ponownie ruszyła, ponieważ "sezon na czerniaka" właśnie się rozpoczął. W ten sposób twórcy przestrzegają przed nadmiernym i bezmyślnym opalaniem, czy korzystaniem z solarium. Finał takiego zachowania może być tragiczny w skutkach, a w ciele człowieka może pojawić się właśnie taki potwór, który powoli zabija.

Mollie’s Fund - prawdziwe oblicze raka
Mollie’s Fund - prawdziwe oblicze raka (behance.net)

2. Objawy czerniaka

Fundacja pragnie przypomnieć również, że nawet małe znamię czy pieprzyk może być groźne. Zaniepokoić powinna każda zmiana na skórze, która ma nieregularne krawędzie i kształt, jest asymetryczna, ma niejednorodny kolor lub jej średnia jest większa niż 6 mm.

Swędzenie i krwawienie w okolicach znamiona może świadczyć o tym, że masz do czynienia z nowotworem skóry. W takiej sytuacji jak najszybciej skonsultuj się z dermatologiem.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.