Trwa ładowanie...

Przekonaj się, dlaczego nie zawsze wychodzi... Poznaj najczęstsze błędy w łóżku

Romantyczna kolacja, seksowna bielizna, zapalone świece i... nagle czar pryska. Dzieje się coś, po czym żadne z was nie ma już ochoty na zbliżenie, a jedyne o czym marzycie, to pójść spać. Czasem nawet najmniejszy błąd może spowodować, że ochota na seks odejdzie w niepamięć, a dotyk partnera wywoła niechęć. O niepowodzenie nie warto wtedy oskarżać partnera – w końcu oboje jesteście odpowiedzialni za wasze życie seksualne. Aby uniknąć niepowodzeń w łóżku w przyszłości, poznajcie najczęstsze błędy popełniane przez kobiety i mężczyzn. Unikajcie ich, a szybko przekonacie się, że każde zbliżenie może być niezapomniane.

1. Błędy kobiet

Często mówi się, że mężczyźni są łatwiejsi „w obsłudze” niż płeć piękna. W pewnym sensie jest to prawda. Pobudzenie mężczyzny i doprowadzenie go do orgazmu jest znacznie prostsze niż w przypadku kobiet. Jednak podobnie jak kobiety, panowie pewne rzeczy uwielbiają, a inne skutecznie zniechęcają ich do seksu. Jeśli więc wasze życie seksualne nie należy do najbardziej udanych, przekonaj się, czy poniższe błędy dotyczą też ciebie. Jeśli tak, postaraj się je wyeliminować – w ten sposób zarówno twój partner, jak i ty odkryjecie przyjemność z seksu na nowo.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

Obalamy mity na temat seksu
Obalamy mity na temat seksu [9 zdjęć]

Najlepszym miejscem, gdzie możesz uzyskać informacje o zdrowiu seksualnym jest gabinet lekarski. Jeżeli

zobacz galerię

2. Myślenie, że czyta w twoich myślach

Wszystkie kobiety są różne. Nie chodzi tylko o wygląd czy charakter, ale także o to, czego potrzebują, żeby osiągnąć orgazm. Jednym z nas wystarczy chwila pieszczot, a inne potrzebują większych doznań. Bez względu na to, do której grupy należysz, nawet jeśli twój mężczyzna jest doświadczonym kochankiem, nie będzie od razu wiedział, czego potrzebujesz, żeby osiągnąć rozkosz. Możesz się na niego złościć czy obrażać, ale nic to nie zmieni – twój partner nie potrafi czytać w twoich myślach. Jeśli więc nieudolnie próbuje sprawić ci przyjemność, powiedz i pokaż mu, co powinien robić. Nie martw się – jeśli jest fajnym facetem, to z pewnością nie ucierpi na tym jego ego i szybko przekona się, że twoja przyjemność sprawia przyjemność także jemu.

3. Udawanie orgazmu

Udawanie orgazmu to jeden z głównych błędów popełnianych w łóżku
Udawanie orgazmu to jeden z głównych błędów popełnianych w łóżku

Udawanie orgazmu to chyba największy grzech kobiet. Kochając się z mężczyzną i udając orgazm, dajesz mu do zrozumienia, że jest ci cudownie, a chyba nie jest, skoro udajesz? To też sygnał dla twojego mężczyzny, że nie musi robić nic więcej, skoro zaspokaja cię w 100 proc.

Skoro więc jest ci dobrze, następnym razem będzie robił dokładnie to samo, a ty szybko zapomnisz, czym jest prawdziwy orgazm. Pamiętaj, że nie wszystkie kobiety mają orgazm w trakcie każdego zbliżenia, jednak ogromną przyjemność możesz czerpać z gry wstępnej czy z samego stosunku, który niekoniecznie musi kończyć się twoim orgazmem. Jeśli więc nie chcesz robić krzywdy ani sobie, ani partnerowi to zapomnij o udawanych orgazmach.

4. Brak inicjatywy

Twój partner nie wykazuje inicjatywy do wieczornego stosunku, więc odwracasz się plecami i zasypiasz? Z jakiegoś powodu kobiet, które myślą, że to mężczyzna powinien rozpocząć grę wstępną, wciąż jest bardzo wiele. Czasy, w których mężczyzna decydował o seksie, dawno minęły. Jeśli więc jesteś w nastroju, nie czekaj, aż to on zrobi pierwszy krok. Większość mężczyzn dodatkowo podnieca fakt, że to kobieta przejmuje inicjatywę w łóżku. Przy następnej okazji zaskocz go, a z pewnością zobaczysz, jak bardzo podoba się to twojemu partnerowi.

5. Bla, bla, bla

Rozpoczęcie rozmowy w trakcie gry wstępnej lub, nie daj Boże, w trakcie seksu, to najgorsze co my, kobiety, możemy zrobić w łóżku. Pomyśl tylko: namiętność, pożądanie, intymność.. i pytanie „pojedziemy jutro na zakupy?”. Który zdrowy mężczyzna nie zareaguje na taką rozmowę brakiem ochoty na seks? Oczywiście, że możecie mówić do siebie w trakcie stosunku, ale zamiast pytań o jutrzejszy obiad powiedz, jak bardzo go kochasz i jak dobrze jest ci z nim. Ustalenia dotyczące zakupów i posiłków zostaw na później.

6. Brak higieny

Niestety brak higieny intymnej nie jest jedynie domeną mężczyzn, którzy myślą, że nie opłaca im kąpać się przed seksem, skoro i tak zaraz się spocą. Jeśli i ty jesteś przeciwniczką zbyt częstych kąpieli, a w dodatku stan twojego bikini pozostawia wiele do życzenia, to nie bądź zdziwiona, gdy twój partner odmówi zbliżenia. Na szczęście łatwo możesz temu zaradzić: regularne kąpiele i depilacja sprawią, że znów staniesz się atrakcyjna dla swojego mężczyzny.

7. Brak aktywności

Brak aktywności sprawi, że oboje będziecie zniechęceni
Brak aktywności sprawi, że oboje będziecie zniechęceni

Niektóre kobiety naprawdę niewiele robią w trakcie seksu z partnerem. One po prostu... leżą. Istnieją dwa główne powody takiego zachowania płci pięknej. Albo myślą, że właśnie tak wygląda uprawianie seksu, czy to ze względu na dotychczasowe doświadczenia czy normy kulturowe, albo nie potrafią czerpać przyjemności z fizycznej miłości z mężczyzną.

Jeśli dotyczy cię drugi problem, powiedz o nim swojemu partnerowi – wypróbujcie nowe pozycje i ruchy, dzięki którym sprawdzisz, co sprawia ci najwięcej przyjemności podczas zbliżenia. Jeśli jednak trapi cię pierwszy problem, to musisz na nowo nauczyć się seksu. Bycie aktywną w trakcie stosunku nie tylko sprawi, że twój partner będzie bardziej podniecony, ale też pozwoli ci lepiej poznać własne ciało. Pamiętaj, że nic nie sprawia większej przyjemności, niż sprawianie przyjemności swojemu partnerowi. W dodatku większy wysiłek w trakcie seksu może przybliżyć cię do wymarzonej sylwetki!

8. Dawanie zbyt wiele

Niestety wielu mężczyzn podchodzi egoistycznie do kwestii zbliżeń z kobietami, a przyjemność sprawiana partnerce jest im obojętna. Jeśli masz do czynienia z takim mężczyzną, to uciekaj, gdzie pieprz rośnie! Pamiętaj, że seks powinien być obopólną przyjemnością. Jeśli więc twój partner w łóżku oczekuje sprawiania przyjemności tylko jemu, a twoje potrzeby seksualne nie są dla niego ważne, to nie trwaj w tym związku pozbawionym równości. Pozbądź się go dla dobra swojego zdrowia seksualnego.

9. Trwanie w ciemności

Czujesz, że twój partner ma ochotę na zbliżenie, więc od razu wyłączasz światło, żeby kochać się po ciemku? To z pewnością nie pomoże waszemu życiu seksualnemu. Wiem, dlaczego to robisz: zbyt pełne uda, za małe piersi albo oponka na brzuchu – nie chcesz, żeby partner musiał na nie patrzeć. Pamiętaj jednak, że mężczyźni są wzrokowcami i uwielbiają w trakcie kochania się ze swoją kobietą patrzeć na mimikę jej twarzy i wygląd ciała. Możesz być pewna, że nie zauważają wtedy defektów twojego ciała, które każdego dnia wypominasz sobie, patrząc w lustro. Nikt nie każe ci rozbierać się przed mężczyzną, gdy wszystkie lampy w domu są zapalone. Wystarczy kilka świec, żebyście widzieli swoje twarze i mogli patrzeć na siebie w trakcie seksu.

10. Błędy mężczyzn

Błędy popełniane w łóżku nie omijają też mężczyzn. Nawet ci z was, panowie, którzy mogą pochwalić się wieloma partnerkami w łóżku, nie zawsze potrafią ustrzec się przed seksualnymi potknięciami, które zniechęcają kobiety do zbliżeń. Chociaż seks to nie wszystko, to każdy z nas wie,  że udane życie seksualne pozytywnie wpływa na relacje między partnerami. Dowiedz się więc, jakie błędy popełniasz w łóżku najczęściej i postaraj się je wyeliminować już dziś.

11. Zbytnia pewność siebie

Czasami w łóżku należy uważać, żeby nie być zbyt pewnym siebie
Czasami w łóżku należy uważać, żeby nie być zbyt pewnym siebie

Miałeś wiele seksualnych partnerek i myślisz, że o potrzebach kobiet wiesz wszystko? Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, w jak wielkim błędzie jesteś. Każda z nas potrzebuje innych doznań i stymulacji, aby osiągnąć orgazm. Nawet jeśli twoja partnerka, kochając się z tobą, jęczy z przyjemności, to nie zakładaj, że nie robi tego, aby podbudować twoje ego. Wiele kobiet udaje orgazm tylko dlatego, aby sprawić przyjemność swojemu mężczyźnie. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, nie bój się zapytać swojej kobiety, co masz robić, aby było jej z tobą dobrze w łóżku.

12. Zbyt krótka gra wstępna

Myślisz, że skoro ty jesteś gotowy na seks w kilka minut, to twojej partnerce wystarczy dokładnie tyle samo czasu? Mylisz się! Jeśli zbyt szybko zaczniesz przechodzić do rzeczy, z pewnością zniechęcisz tym swoją partnerkę i przekonasz się, że pośpiech nie popłaca. Zaplanuj seksualną wieczorną przygodę w ciągu dnia – wysyłaj romantyczne smsy, przytulaj i całuj. Okazuj swoje zainteresowanie kobietą, a przekonasz się, że zaprocentuje to udanym seksem.

13. Trzymanie się planu

Nie zakładaj, że to, co sprawdziło się trzy razy pod rząd, sprawdzi się przez kolejne trzy razy. No, chyba że jesteś łóżkowym egoistą i w trakcie seksu interesuje cię tylko własna przyjemność. Jeśli jednak pragniesz zadowolić swoją partnerkę, pamiętaj, że przyjemność, jaką dają jej twoje pieszczoty, może się zmieniać w zależności od jej nastroju czy dnia cyklu miesiączkowego. Nie popadaj więc w rutynę i za każdym razem próbuj czegoś innego. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego w łóżku niż plan działania, który będziesz wypełniał punkt po punkcie.

14. Nastawianie na orgazm

Kolejnym błędem mężczyzn w łóżku jest nastawianie na doprowadzenie kobiety do szczytowania. Tymczasem nawet w 80 proc. przypadków sam stosunek nie wywoła u płci pięknej orgazmu. Dlaczego? Ponieważ w większości pozycji seksualnych nie dochodzi do bezpośredniej stymulacji łechtaczki. Znacznie częściej orgazm wywoła seks oralny czy stymulacja wibratorem. Dlatego, kochając się ze swoją kobietą, nie oczekuj, że za chwilę zacznie wyginać się w spazmach rozkoszy. Pamiętaj też, że brak orgazmu partnerki nie oznacza twojej porażki. Seks może być dla niej wielką przyjemnością, nawet gdy nie będzie zwieńczony orgazmem.

15. Realizowanie fantazji seksualnych

Nie wszystkie fantazje seksualne powinny być od razu realizowane
Nie wszystkie fantazje seksualne powinny być od razu realizowane

Realizacja snów erotycznych nie jest zła, kiedy zgadza się na nią oboje partnerów. Jeśli jednak za wszelką cenę chcesz przenieść na jawę swoje senne fantazje, pozbawiając przy tym swoją kobietę uczucia komfortu i bezpieczeństwa, to popełniasz wielki błąd. Większość kobiet na pewnym etapie związku ma ochotę na eksperymentowanie w łóżku. Jeśli jednak raz zachwiejesz zaufanie swojej partnerki, zmuszając ją do robienia rzeczy, na które niekoniecznie ma ochotę, to możesz być pewien, że nigdy więcej się na nie nie zgodzi. Najważniejsze to pamiętać, że seks z partnerką nie wygląda jak ten na filmach dla dorosłych, dlatego zamiast decydować się na śmiałe nowości, lepiej wprowadzać je powoli i obserwować, jak reaguje na nie kobieta.

16. Krótki stosunek

5 minut nie wystarczy na grę wstępną, a co dopiero na sam stosunek. Jeśli więc wasz seks trwa nie więcej niż 5 minut, a ty nie potrafisz kontrolować swojego wytrysku, nie oczekuj, że twoja kobieta będzie zadowolona z waszego życia seksualnego. Na szczęście regularne ćwiczenia ułatwią ci kontrolę swojego orgazmu i wytrysku. Pierwszym krokiem będzie poświęcenie większej ilości czasu na grę wstępną. To pozwoli ci na wydłużenie stosunku. Statystycznie kobieta jest najbardziej zadowolona z seksu, kiedy trwa on co najmniej 20 minut.

17. Ignorowanie jej stref erogennych

Należy pamiętać o istnieniu stref erogennych w ciele kobiety
Należy pamiętać o istnieniu stref erogennych w ciele kobiety

Być może tego nie wiesz, ale kobieta nie składa się jedynie z twarzy, piersi i stref intymnych. To samo tyczy się jej stref erogennych, które umiejscowione są nie tylko na piersiach i genitaliach. Jeśli więc za każdym razem skupiasz się tylko na nich, nie dziw się, że twoja kobieta potrzebuje więcej czasu na nastrojenie się do stosunku. Poświęć trochę czasu, aby sprawdzić, gdzie indziej możesz ją dotykać, aby na jej ciele pojawiła się gęsia skórka. Szczególnie dużo uwagi poświęć punktom erogennym na szyi, pośladkach, plecach i stopach, a zobaczysz, że to się opłaci!

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza