Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Procto hemolan – charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Procto hemolan to lek stosowany przy żylakach odbytu, czyli hemoroidach. Hemoroidy powstają na skutek działania wysokiego ciśnienia na naczynia żylne w odbycie. Jakie działanie ma procto hemolan? Jak należy stosować procto hemolan?

Zobacz film: "Co to są hemoroidy?"

spis treści

1. Procto hemolan – charakterystyka

Procto hemolan jest lekiem do stosowania na żylaki odbytu, czyli hemoroidy. Hemoroidy powstają na skutek wysokiego ciśnienia oddziałującego na naczynia żylne w odbycie. Powstają tak niewielkie guzki wypełnione krwią. Podczas wypróżniania guzki te mogą pękać.

Jednym z objawów u osób cierpiących na hemoroidy, jest krew podczas wypróżniania. Innymi objawami żylaków odbytu jest świąd, ból, a także pieczenie.

Najczęściej hemoroidy pojawiają się u osób cierpiących na zaparcia, u kobiet w ciąży, osób po 50. roku życia, prowadzącym mało aktywny tryb życia, a także u osób, u których dieta jest uboga w błonnik. Wszystko to przekłada się na problemy z oddawaniem stolca i powstawania żylaków odbytu.

Procto hemolan ma postać kremu, w którego składzie znajdziemy tribenozyd. Składnik ten ma działanie chroniące ścianki odbytu przed uszkodzeniem, zmniejsza obrzęki a także stany zapalne.

W składzie leku procto hemolan znajdziemy także lidokaina, która ma działanie znieczulające i kojące. Procto hemolan to nie tylko lek, który pomaga w walce z hemoroidami, ale również chroni odbyt przed ponownym ich powstawaniem.

2. Procto hemolan – stosowanie

Procto hemolan to lek na hemoroidy, który ma działanie łagodzące i lecznicze. Pomaga zmniejszyć ból, swędzenie, napięcie skóry wokół odbytu oraz uporczywie pieczenie. Lek procto hemolan stosuje się zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie na ścianki odbytu. Lek ma działanie miejscowe w leczeniu hemoroidów.

Hemoroidy to poważna choroba cywilizacyjna. Oto skuteczny preparat na ich leczenie, który działa już po kilku minutach
Hemoroidy to poważna choroba cywilizacyjna. Oto skuteczny preparat na ich leczenie, który działa już po kilku minutach [3 zdjęcia]

Hemoroidy to jedna z bardziej wstydliwych dolegliwości z jakimi boryka się mnóstwo ludzi. Powstają one

zobacz galerię

Procto hemolan nakłada się za pomocą dołączonego aplikatora na zmienione chorobowe miejsce. Pasmo około 1cm nakłada się dwa razy dziennie. Najczęściej zaleca się stosowanie preparatu rano i wieczorem.

W przypadku, gdyby procto hemolan nie przyniósł upragnionej ulgi, a poprawa nie nastąpiłaby w ciągu tygodnia, wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

Należy również pamiętać, aby po zaaplikowaniu leku do odbytu, dokładnie umyć ręce.

3. Procto hemolan – przeciwwskazania

Jak w każdym przypadku stosowania jakiegokolwiek leku, przed aplikacją należy zapoznać się z ulotką. Przeciwwskazaniami do stosowania leku procto hemolan jest nadwrażliwość na składniki leku. Dotyczy to szczególnie środków do miejscowego znieczulenia.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

4. Procto hemolan – skutki uboczne

Procto hemolan może powodować niekiedy skutki uboczne. Nie jest to norma, ale może się zdarzyć, że po zastosowaniu leku procto hemolan będziemy odczuwać zwiększone pieczenie, a także ból. Niekiedy także mogą pojawić się inne skutki uboczne. W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza.

Procto hemolan należy stosować zgodnie z załączoną ulotką lub zgodnie ze wskazaniem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku.

W przypadku jakichkolwiek niepożądanych zmian lub dolegliwości, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza