Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Czy mężczyźni mają niewierną naturę?

Twierdzenie, że mężczyźni są bardziej niż kobiety skłonni do zdrady, ponieważ zostali stworzeni do „zaliczenia” jak największej liczby partnerek, jest stereotypem, a więc ogromnym uproszczeniem faktów.

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

spis treści

1. Poligamia czy monogamia?

Istnieje powszechny pogląd, że mężczyźni są poligamiczni z natury, zaś kobiety – monogamiczne. Otóż jest to pewne pomieszanie definicji. Męski popęd płciowy uwarunkowany przez biologię rzeczywiście jest poligamiczny, jednak wybór dokonywany przez daną osobę pod względem tego, w jaki sposób chce zaspokajać swoje seksualne potrzeby, może być albo poligamiczny, albo monogamiczny. W naszej kulturze decyzja o poli- czy monogamiczności nie zależy od płci.

2. Kto i jak zdradza?

Warto przyjrzeć się samemu pojęciu zdrady. Jeżeli przyjmiemy, że zdrada to kontakt fizyczny z osobą niebędącą naszym aktualnym stałym partnerem, to okazuje się, że mężczyźni częściej dopuszczają się tzw. skoków w bok. Jeżeli jednak do zdrady zaliczymy również zdradę psychiczną, czyli wyobrażanie sobie innych osób w trakcie seksu z partnerem, to okaże się, że Panie zdradzają równie często jak Panowie.

W pewnym sensie mit o męskiej „niewierności z natury” wykreowali sami mężczyźni w czasach tzw. obyczajowej podwójnej moralności, dającej im – w przeciwieństwie do kobiet – większe prawa i większą swobodę w życiu seksualnym.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

 Anna Białous
Następny artykuł: Dlaczego zdradzamy swoich partnerów?
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza