Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Praca w czasach pandemii

Pojawienie się epidemii koronawirusa spowodowało niemałe zawirowania gospodarcze. Wiele firm upadło, inne stały się niewypłacalne. Są też takie przedsiębiorstwa, które nadal funkcjonują, ale praca w nich wiąże się z zagrożeniami, jak np. fabryki, w których styczność ma ze sobą wiele osób jednocześnie. Osoby, które straciły źródło dochodu lub chciałyby zmienić pracę na bezpieczniejszą, a jednocześnie bardziej dochodową, powinny zastanowić się nad podjęciem pracy, jako opiekunka seniora w Niemczech.

Artykuł sponsorowany

1. Opiekunka osób starszych – pewna praca w Niemczech

Los wielu polskich przedsiębiorstw stoi pod znakiem zapytania. Przedłużająca się epidemia może doprowadzić do bankructwa kolejne firmy. Wielu pracowników, szczególnie tych, którzy pracują w dużych skupiskach ludzi, boi się o swoje zdrowie, ale nie chce rezygnować z pracy, by nie stracić źródła dochodu. Sytuacja pokazuje, że to najlepszy moment na to, żeby się przebranżowić. W trosce o swoje zdrowie i finanse, warto zastanowić się nad podjęciem pracy w Niemczech, w charakterze opiekunki seniora. To zajęcie, które, w odróżnieniu od innych zawodów, nie wymaga ciągłego kontaktu z dużą grupą ludzi. Opiekunka zazwyczaj widzi się jedynie ze swoim podopiecznym, który ze względu na swój wiek i stan zdrowia, jest osobą rzadko wychodzącą z domu, a co za tym idzie, nie stanowi zagrożenia w kwestii ewentualnego przenoszenia wirusa. Firmy takie jak Promedica24 dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników, wdrażając nowe, wysokie standardy transportu oraz rekrutacji opiekunów.

2. Rekrutacja w czasie epidemii – przez telefon

Pracę w Niemczech, w charakterze opiekunki osób starszych, mogą podjąć zarówno osoby, które znają, choćby podstawy niemieckiego, jak i ci bez jakiejkolwiek znajomości języka. Druga grupa, będzie miała możliwość odbycia kursu z przydatnych w codziennej pracy zwrotów i wyrażeń, w formie online. Warto podkreślić, że w obecnej sytuacja, rekrutacja opiekunek seniorów odbywa się poprzez rozmowę telefoniczną. W jej trakcie, konsultant przedstawia wymagania na stanowisku i upewnia się, co do posiadanych przez kandydata kwalifikacji w opiece i znajomości języka. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia kandydatury, przyszła opiekunka dostaje do podpisania umowę. Może ją dostać w formie listownej, albo podpisać ją w odpowiednio przygotowanym biurze, w obecności zaledwie jednego konsultanta lub we własnym domu.

3. Bezpieczny transport i atrakcyjne zarobki

Opiekunki osób starszych, które zdecydują się na pracę w Niemczech, są transportowane spod miejsca zamieszkania, pod drzwi przyszłego podopiecznego. Podróż odbywa się wcześniej zdezynfekowanym busem, w którym liczba pasażerów została ograniczona do 5-6 osób. Co ważne, przed wejściem do busa, każda opiekunka ma mierzoną temperaturę. Dzięki temu, można mieć pewność, że wszyscy pasażerowie są zdrowi. Na koniec warto wspomnieć o warunkach finansowych. Opiekunki osób starszych w Niemczech mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie 19 400 zł, za trzymiesięczny kontrakt i przy dobrej znajomości niemieckiego. Biorąc pod uwagę, że otrzymują za darmo nocleg i wyżywienie, mogą sporo zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza