Trwa ładowanie...

Pozycje seksualne – popularne pozycje, pozycje dla kobiet

Pozycje seksualne to różnorodne formy współżycia, a także zachowania seksualne zachodzące pomiędzy ludźmi. Jedne są mniej lub bardziej popularne, inne uznawane za najzdrowsze dla organizmu i pozytywnie wpływające na ogólne samopoczucie. Poszukuje się również pozycji seksualnych o najbardziej podniecającej formie, wzmagającej doznania – a takie również istnieją.

spis treści

1. Pozycje seksualne – popularne pozycje

Rozróżnia się pięć kluczowych pozycji seksualnych, do których należą:

Zobacz film: "Orgazm łechtaczkowy"

  • pozycje genitalne,
  • pozycje oralne,
  • pozycje bez penetracji,
  • masturbacja,
  • seks grupowy.

Dla pozycji genitalnych charakterystyczny jest kontakt genitaliów partnerów – najczęściej dotyczy to penetracji pochwy lub odbytu za pomocą przyrodzenia lub wibratora. Pozycja seksualna „misjonarska” zaliczana do penetracji genitalnych jest ujmowana na kilka sposobów, np. kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami, mężczyzna jest skierowany ku niej znajduje się nad nią, a swój ciężar podtrzymuje łokciami i kolanami. Popularna pozycja seksualna to pozycja „na jeźdźca”, w której kobieta siedzi na mężczyźnie jednocześnie będąc skierowana do niego twarzą. Jej kolana umieszczone są wzdłuż tułowia mężczyzny.

10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą
10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą [11 zdjęć]

Może ci się wydawać, że na temat seksu wiesz już wszystko. Okazuje się, że istnieje wiele faktów, o

zobacz galerię

W pozycjach oralnych najbardziej znaną jest pozycja 69. Polega ona na wzajemnym oralnym pobudzeniu. Jest to możliwe dzięki ułożeniu kobiety i mężczyzny w odwrotnych kierunkach. Ta pozycja seksualna może być uprawiana na stojąco, z boku, na leżąco oraz klęcząco – dla ambitnych i wytrwałych. Pozycje seksualne bez penetracji to np. tak zwane „francuskie pocałunki”, masaże erotyczne, stymulowanie łechtaczki lub odbytu za pomocą palców czy ręczna stymulacja członka dokonująca się za pomocą pobudzania ręką przyrodzenia mężczyzny przez kobietę.

To także miłość turecka polegająca na wzajemnej masturbacji. Masturbacja, to pobudzanie własnych narządów płciowych. Nie zawsze musi prowadzić do osiągnięcia orgazmu. Coraz bardziej popularny staje się również seks grupowy, przez który należy rozumieć zachowania seksualne więcej niż dwóch osoby biorących w nim udział.

2. Pozycje seksualne – pozycje dla kobiet

W odróżnieniu do mężczyzn, osiągnięcie przez kobiety orgazmu jest nieco trudniejsze.

O efekcie podniecenia seksem mogą zadecydować m.in. pozycje seksualne. Za najbardziej podniecające uznaje się pozycję „na pieska”, w której kobieta układa się w pozycji na czworaka, a znajdujący się za nią mężczyzna dokonuje współżycia od tyłu.

Zobacz także:

Ta pozycja seksualna maksymalnie stymuluje punkt G. Bardzo przyjemna zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn jest pozycja kurtyzany. Kobieta siedzi na brzegu krzesła lub łóżka, mężczyzna klęczy – umożliwia to objęcie nogami talii partnera. Dzięki tej pozycji seksualnej zostaje urozmaicony ruch miednicy. Głęboka penetracja pozwala na intensywne pieszczenie punktu G.

Mężczyźni bardzo lubią pozycję „huzarską”, w której kobieta leży na plecach, zaś mężczyzna siedzi przed nią. Jej nogi są uniesione w górze i spoczywają na jego ramionach. Dzięki temu członek może idealnie dopasować się do pochwy. W tej pozycji orgazm przychodzi bardzo szybko.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Pozycje seksualne – popularne pozycje, pozycje dla kobiet
Pozycje seksualne – popularne pozycje, pozycje dla kobiet
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza