Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Pozycje analne – co warto wiedzieć o uprawianiu greckiej miłości?

Pozycje analne to propozycje dla par, które swoje potrzeby seksualne chcą zaspokajać przez penetrację odbytu. Stosują je zarówno pary heteroseksualne, które szukają nowych doznań w sypialni, jak i pary homoseksualne. Jakie są najlepsze pozycje analne?

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

spis treści

1. Czym są pozycje analne?

Pozycje analne to te, umożliwiają odbycie stosunku analnego, czyli doodbytniczego. Przeznaczone są dla tych, którzy chcą uprawiać seks analny. Seks analny, zwany też miłością grecką, to temat dość kontrowersyjny.

Ma wielu zwolenników, ale i rzesze przeciwników. O ile jedni uważają, że jest źródłem rozkoszy, dla innych to perwersja. Ta forma zbliżeń nie jest akceptowana przez każdego. Stanowisko zależy od doświadczeń, preferencji, osobowości, a nawet światopoglądu (pozycje analne nie są na przykład akceptowane przez Kościół katolicki).

Pozycje analne są wykorzystywane podczas współżycia przez pary heteroseksualne i homoseksualne. Nic dziwnego. Odbyt to bardzo silna strefa erogenna, stąd ta forma współżycia bywa źródłem wielu intensywnych doznań.

Nie poleca się jej kochankom, którzy nie mają na to ochoty lub nie czują się gotowi na odkrywanie nowych lądów w sypialni. Trzeba pamiętać, że seks analny nie ma zwykle zbyt wiele wspólnego z romantyczną i subtelną odsłoną uprawiania miłości.

Zobacz także:

2. Jakie są pozycje do seksu analnego?

Seks analny jest zarezerwowany dla kochanków doświadczonych oraz par, które znają swoje preferencje i potrzeby, a także potrafią otwarcie o nich mówić. Bardzo ważne jest również zaufanie oraz umiejętność komunikowania się podczas współżycia.

Pozycje analne niespecjalnie różnią się od tych, które wykorzystuje się podczas tradycyjnego uprawiania miłości, czyli stosunków waginalnych. Siłą rzeczy zmienia się lokalizacja penisa, a co za tym idzie także kąt ułożenia ciał.

Choć hasło „pozycje analne” kojarzą się z seksem „od tyłu”, wachlarz propozycji jest dużo szerszy. Jakie są najbardziej znane pozycje analne?

Pozycja misjonarskajest uważana za najlepszą pozycję analną dla początkujących, także na „pierwszy raz”. Partnerka może pod pośladki podłożyć poduszkę, by unieść pupę, biodra i nogi. Ta pozycja jest o tyle bezpieczna, że umożliwia kontakt wzrokowy, a także kontrolę. Kobieta, gdy partner wchodzi zbyt głęboko, może go odpychać udami.

Pozycja analna „na pieska”, jeśli chodzi o seks analny, to klasyka. Kobieta bądź w związku homoseksualnym strona bierna klęka (na łóżku bądź na podłodze). Pochyla się do przodu tak, by zachowując poziomą linię pleców, wspierać się na dłoniach lub przedramionach. Partner aktu klęka za nią.

Ta pozycja analna przeznaczona jest dla koneserów i bardziej doświadczonych kochanków, ponieważ zapewnia głęboką penetrację. Kontrolę sprawuje wyłącznie jedna, aktywna strona aktu.

Ukłon faraona jest zmodyfikowaną pozycją „na pieska”. Wystarczy, że kobieta bądź partner bierny, klęcząc przed stroną czynną, pochyli się mocniej do przodu tak, by głowa leżała na podłożu. Ta konfiguracja również zapewnia głęboką penetrację.

Pozycja na łyżeczkę to najlepsza analna pozycja na boku. Ten układ ciał polega na równoległym ułożeniu się partnerów na tym samym boku. Jedno leży za drugim. Ta pozycja, choć pikantna, uchodzi za dość leniwą.

Pozycje siedzące to na przykład pozycja na jeźdźca, zarówno klasyczna, jak i odwrócona. W obydwu wariantach mężczyzna leży na plecach, kobieta (bądź partner bierny) siada na nim.

Następnie opiera nogi na podłożu lub kuca (wówczas opiera się nie kolanach, a na stopach). W pozycji na jeźdźca twarz osoby będącej na górze zwrócona jest w stronę twarzy partnera. W wersji odwróconej – przodem do stóp.

To idealne pozycja dla partnerów, którzy lubią wyraźną dominację jednej strony w łóżku. Jakie są najlepsze pozycje analne? Nie ma jednej, uniwersalnej, najlepszej pozycji do uprawiania greckiej miłości. Zależy to od preferencji, oczekiwań i doświadczeń.

3. Pozycje analne – od czego zacząć?

Seks analny wymaga przygotowania. Zarówno mentalnego, jak i czysto fizycznego. Najważniejsze jest rozluźnienie. Nie mniej ważne są lubrykanty. Należy pamiętać, że błona śluzowa odbytu jest najdelikatniejszą śluzówką.

Wszelkie nieostrożne czy gwałtowne ruchy mogą ją uszkodzić. Bardzo istotna jest również ostrożność, zwłaszcza przy wprowadzaniu członka. Pozostaje jeszcze inna kwestia: higiena. Należy pamiętać o usunięciu wszelkich zanieczyszczeń, czyli dokładnym umyciu się.

Uprawiając seks analny najlepiej używać prezerwatyw. Trzeba pamiętać, że w końcowym odcinku jelita bytuje sporo bakterii. Nie wolno też po seksie analnym wprowadzać zanieczyszczonego członka do pochwy.

Warto pamiętać, że seks analny nie oznacza jedynie pełnej penetracji penisem. Dla tych, który poszukują nowych form miłości, ale nie są gotowi na to, by zatracić się w pozycjach analnych, w sex shopach czekają różne erotyczne gadżety.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza