Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Pozycja na Hiszpana – zalety, na czym polega?

Chociaż jesteśmy coraz bardziej frywolni w sprawach seksu, nadal niewiele osób wie, co to znaczy pozycja na Hiszpana. Jeśli chodzi o erotykę, zawsze warto poszerzać horyzonty, a co za tym idzie – urozmaicać swoje życie seksualne. Wiele par podkreśla, że pozycja na Hiszpana może dawać wiele satysfakcji. Trzeba tylko wiedzieć, czego tak naprawdę należy się spodziewać.

Zobacz film: "Kamasutra"

Kolejna kwestia – partnerzy powinni sobie ufać. Bardzo ważna zasada sypialnianego życia mówi: nigdy nie przekraczaj granic swojego partnera lub partnerki. Dla niektórych pozycja na Hiszpana bywa nieco kontrowersyjna. Przejdźmy jednak do meritum.

spis treści

1. Pozycja na Hiszpana – na czym polega?

Pary z wielką ochotą stosują petting. Jest to pieszczenie miejsc erogennych lub narządów płciowych. W ten sposób można doprowadzić partnera do orgazmu. Jest to jedna z form nie wymagająca wprowadzenia członka do pochwy.

Pozycja na Hiszpana to może być pozycja urozmaicająca życie erotyczne par
Pozycja na Hiszpana to może być pozycja urozmaicająca życie erotyczne par (123RF)

Jedną z pozycji pettingu jest pozycja na Hiszpana. Mówiąc inaczej jest to seks międzypiersiowy. Czasami pozycja na hiszpana bywa wstępem do penetracji pochwy przez członek. Niekiedy stosunek na Hiszpana prowadzi do spełnienia. Inna nazwa pozycji na Hiszpana to: seks hiszpański, titjob, Hiszpan itp.

2. Pozycja na Hiszpana - zalety

Pozycja na hiszpana to przede wszystkim pobudzanie penisa poprzez ruchy odbywający się pomiędzy piersiami kobiety. Najczęściej kobieta leży na plecach, mężczyzna unosi się nad nią, wsuwa członek między kobiece piersi. Mężczyzna lub kobieta ściskają piersi, a partner zaczyna wykonywać ruchy frykcyjne. Panowie bardzo często lubią, kiedy kobieta sama ściska piersi i jednocześnie je pieści. Bywa to prawdziwym bodźcem do dalszej zabawy erotycznej. W pozycji na hiszpana mężczyzna może również stymulować kobiecą łechtaczkę.

Muzeum seksu
Muzeum seksu [20 zdjęć]

Choć mogłoby się wydawać, że swoboda seksualna jeszcze nigdy nie była tak wielka jak dziś, z minionych

zobacz galerię

W jaki sposób ułatwić seks na hiszpana? Aby partnerzy odczuwali komfort z takiej gry miłosnej, konieczne jest użycie lubrykantu, oliwki lub jakiegoś innego środka nawilżającego. Wiele par łączy pozycję na hiszpana z seksem oralnym. Po kilku ruchach partner przerywa seks na hiszpana, by wsunąć członek do kobiecych ust. Pozycja na hiszpana stwarza wiele możliwości. Może być wspaniałym elementem gry wstępnej lub znakomitą alternatywą dla stosunku seksualnego (szczególnie, jeśli istnieją jakieś przeciwwskazania do seksu pochwowego).

W trakcie pozycji na hiszpana można również używać wielu zabawek erotycznych. Przykładem są kulki gejszy, wibrator oraz przeróżne masażery. Warunkiem pozycji na hiszpana są jednak duże piersi. Jeśli kobieta nie ma obfitego biustu, wówczas nie można doprowadzić do odpowiedniej ciasnoty pomiędzy piersiami.

Czy pozycja na hiszpana wiąże się z jakimiś niedogodnościami? Oczywiście, że tak nadmierny masaż piersi może sprawić ból. Jeżeli nie użyjemy środka nawilżającego, penis może doznać wielu obtarć. Również skończy się to bólem. Dlatego też należy zapoznać się z każdym aspektem takiej aktywności seksualnej.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza