Trwa ładowanie...

Post warzywny nie leczy boreliozy. Lekarze ostrzegają (WIDEO)

Zobacz film: "Niebezpieczna metoda leczenia boreliozy"

Borelioza to inaczej choroba z Lyme. Jest wywoływana przez spiralną bakterią Borrelia burgdorferi. Przenoszą ją kleszcze. Do zakażenia dochodzi w wyniku ukąszenia zakażonego kleszcza. I chociaż borelioza jest chorobą zakaźną, to nie można jej przenieść z człowieka na człowieka.

Pomimo tego, że nie każde ugryzienie kleszcza spowoduje, że ta choroba odkleszczowa się rozwinie, to w celach profilaktycznych warto wykonać badania mogące wykluczyć boreliozę. Również ze względu na to, że objawy boreliozy mogą być mylne, a w niektórych przypadkach borelioza rozwija się przez długi czas bezobjawowo i trudno ją rozpoznać.

To choroba wielonarządowa, która atakuje głównie stawy, serce oraz układ nerwowy. Najbardziej charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień wędrujący. Gdy pojawi się na skórze, należy jak najszybciej rozpocząć terapię.

Do tej pory jedynym i najskuteczniejszym sposobem leczenia jest antybiotykoterapia. Lekarze przestrzegają też przed leczeniem boreliozy na własną rękę. W sieci pojawia się coraz więcej niepokojących informacji na temat metod mających rzekomo pokonać boreliozę.

Specjaliści stanowczo odradzają domowe terapie. Posty warzywne, diety owocowe, wlewy witaminowe, okłady czy napary ziołowe mogą tylko pogorszyć skutki choroby.

Chcesz wiedzieć dlaczego? Obejrzyj nasze WIDEO.

Zobacz materiały, które mogą okazać się interesujące:

Zobacz także:

Tata kąpie, mama przewija. Jak dzielicie się opieką nad dzieckiem?

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza