Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Popularny lek uspokajający wycofany z obrotu

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, z obrotu zostaje wycofany popularny lek uspokajający. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych"

Wycofanie dotyczy leku Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP (2 ml ampułki) z serii o numerze 010516 i z datą ważności do kwietnia 2019r. W uzasadnieniu czytamy, że decyzja o wycofaniu leku przez GIF spowodowana jest błędem w oznakowaniu opakowania w zakresie drogi podania.

Zobacz także:

Substancją czynną leku Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP jest hydroksyzyna, czyli środek uspokajający, często przepisywany pacjentom skarżącym się na bezsenność i stany lękowe. Często hydroksyzynę stosuje się także w przypadku uzależnienia od alkoholu czy reakcji alergicznych, jako preparat antyhistaminowy.

Zobacz także:

Czujesz ból w klatce piersiowej, albo jest ci niedobrze? To może być zawał!

Ponieważ jest to środek, który działa już w kilkanaście minut po podaniu, często polecany jest przez lekarzy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza