Trwa ładowanie...

Polucja – produkcja spermy, występowanie, kiedy zgłosić się do lekarza, mity

Polucja to mimowolny wytrysk nasienia u mężczyzn podczas snu w fazie REM. Jest to zjawisko całkowicie naturalne. Jednak jeżeli polucji towarzyszą inne objawy warto udać się do lekarza.

spis treści

1. Polucja – produkcja spermy

Mężczyzna produkuje ok. 3000 plemników na sekundę. Produkcja spermy odbywa się nieustannie, dlatego też jej nadmiar musi być usunięty. Odbywa się to w trakcie polucji nocnej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Kto może zostać dawcą nasienia?"

Nocne polucje to są normalnym procesem fizjologicznym. Organizm w ten sposób pozbywa się wyprodukowanej spermy w czasie gdy nie dochodzi do współżycia seksualnego. Takie rozładowanie napięcia seksualnego jest zdrowe, konieczne i naturalne.

2. Polucja – występowanie

Polucja po raz pierwszy pojawia się i chłopców w okresie dojrzewania. Najwcześniej może pojawić się w 11.-12. roku życia. 50% piętnastolatków ma regularne polucje, a u prawie wszystkich 18. latków wystąpiła polucja. Polucja jest uznawana za objaw osiągnięcia dojrzałości płciowej.

10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą
10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą [11 zdjęć]

Może ci się wydawać, że na temat seksu wiesz już wszystko. Okazuje się, że istnieje wiele faktów, o

zobacz galerię

Polucja nie musi występować, a jej brak nie oznacza choroby. Polucja występuje częściej u mężczyzn, którzy zachowują abstynencję płciową. Polucji mogą towarzyszyć sny o treści erotycznej. Występowanie polucji jest również samoregulacją organizmu męskiego, na skutek przerw w regularnym współżyciu seksualnym bądź masturbacji.

Polucja może wystąpić u mężczyzn w każdym wieku. Z wiekiem gdy życie erotyczne mężczyzny się stabilizuje polucje zanikają.

3. Polucja – kiedy zgłosić się do lekarza?

Generalnie polucji się nie leczy ponieważ jest naturalnym zjawiskiem. Jednak gdy polucji towarzyszą mdłości, bóle głowy, uczucie osłabienia oraz wymioty warto udać się do lekarz. Taki stan może być powodowany przez choroby związane z nadprodukcją plemników. Konsekwencją takiego stanu może być bezpłodność.

Zobacz także:

4. Polucja – mity

Jak już wspomnieliśmy polucja jest czymś całkowicie normalnym, jednak jeszcze w XIX wieku uznawana była za groźną chorobę, która prowadziła do wyniszczenia organizmu.

W starożytnej Grecji uważano, że nocny wytrysk może prowadzic do wysuszenia rdzenia kręgowego. Skąd taki pogląd? Według Greków sperma była produkowana w mózgu i transportowana była przez rdzeń kręgowy. Mitem, który krąży wokół polucji jest to, że podobno mają jej kobiety.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polucja – produkcja spermy, występowanie, kiedy zgłosić się do lekarza, mity
Polucja – produkcja spermy, występowanie, kiedy zgłosić się do lekarza, mity
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza