Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Polski wynalazek do walki z rakiem piersi (WIDEO)

Zobacz film: "Polski wynalazek do walki z rakiem piersi"

-To urządzenie jest na razie prototypem. A jak będzie wyglądał docelowy braster?

-Przede wszystkim nie będzie żadnego kabla. Kamera, która się tutaj mieści, będzie kamerą bezprzewodową i będzie się bezprzewodowo łączyła zarówno z aplikacją do rejestracji badania, wspomagającą rejestrację badania, jak i z bazą danych, do której badanie zostanie przesłane i gdzie będzie oceniane.

-A później uzyskane zdjęcia możemy zobaczyć na komputerze albo na tablecie. I co właściwie z nich wynika?

-Tak. Piersi można potraktować jak identyfikator.

-Jak linie papilarne?

-Jak linie papilarne. Tu jest piękny obraz, widać naczynia wokół brodawki oraz odbiegające od niej, tak jak z obrazka anatomicznego w atlasie anatomicznym.

-No dobrze, ale tutaj mamy obraz dwóch zdrowych piersi. A jak wyglądają obrazy piersi, na których coś jest nie tak?

-Zobaczmy. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy to asymetria. Pierś, w której rozwija się nowotwór jest cieplejsza. Zmiana nowotworowa ma wyższy metabolizm, także cała pierś ma wyższe ocieplenie niż normalnie.

Rosnący guz już od samego początku objawia się wzrostem temperatury tkankowej o co najmniej 0,7 stopnia Celsjusza.

-Panie prezesie, jakie testy ma już za sobą braster?

-No szereg testów klinicznych. Badania przeprowadzone na sześciuset kobietach. I to badanie potwierdziło sensowność i efektwność tej metody. Około 90-procentową wykrywaność raka nasze urządzenie będzie miało.

Już za rok tester braster ma być dostępny między innymi w drogeriach.

-Nie będzie to urządzenie ekskluzywne, będzie to dostępne dla każdej kobiety.

-Niektóre z was mogą powiedzieć: mnie to nie dotyczy, nigdy nie chorowałam. Jednak blisko jedna trzecia wszystkich nowotworów u kobiet to właśnie rak piersi. Wykorzystanie testera brastera może w znaczny sposób przyczynić się do wykrywania i walki z tą chorobą.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza