Trwa ładowanie...

#PolskaPełnaPasji. Tomasz Juchimowicz o pomaganiu: to jest życie (WIDEO)

- Ja pomagam innym, bo kiedyś sam potrzebowałem pomocy. Dlatego moje życie polega na tym, że chcę pomagać innym – mówi Tomasz Juchimowicz z Fundacji Sportu i Rehabilitacji w Białymstoku.

Sam od urodzenia jest osobą niepełnosprawną i dlatego jako cel w życiu postawił sobie niesienie pomocy innym, szczególnie dzieciom. Jak sam podkreśla, nieważne, z jaką niepełnosprawnością zmaga się dziecko, czy jest ona fizyczna, czy intelektualna. Tomasz w codziennej pracy z dziećmi podejmuje heroiczną walkę o swoich podopiecznych, ciągle ulepszając narzędzia, którymi dysponuje.

- Nie bójmy się osób niepełnosprawnych, szczególnie tych niepełnosprawnych intelektualnie, to są tacy sami ludzie, jak my. Żeby nieść pomoc dla drugiego człowiek, to trzeba mieć to w sercu – podsumowuje Juchimowicz.

O największym sukcesie w życiu mówi ze łzami w oczach. Był to przypadek dziecka, dla którego inni nie widzieli ratunku.

- Przypominało zwiniętą kulkę, ale udało się!

O tej historii dowiesz się więcej, oglądając WIDEO.

Zobacz WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza