Trwa ładowanie...

Polacy boją się koronawirusa. Prof. Szczylik: Przez to nie chodzą na badania (WIDEO)

Zobacz film: "Polacy boją się koronawirusa. Przez to nie chodzą na badania"

Prof. Cezary Szczylik, onkolog z Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku, był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Ekspert przyznaje, że niezależnie od wieku pacjenci boją się przychodzić na badania ze względu na koronawirusa.

- Większość pacjentów onkologicznych to są pacjenci w zaawansowanym wieku, powyżej 70. roku życia, w związku z czym w strachu przyjmujące wiadomości płynące z mediów - mówi ekspert.

Prof. Szczylik zauważa, że najczęściej są to też osoby z różnymi chorobami współistniejącymi, które w połączeniu z COVID-19 mogą okazać się śmiertelne.

- Bardzo często są to chorzy z chorobami metabolicznymi typu cukrzyca, z chorobami układu krążenia, układu oddechowego. Wybrzmienie tego typu komunikatów, które były w marcu i kwietniu na pewno miało ogromny wpływ na ich psychikę i na to, czy te osby poszły do przychodni, czy nie - mówi prof. Szczylik.

Zobacz więcej w materiale WIDEO.

Polecane

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza