Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Podstawowy zawodnik AS Roma, Alessandro Florenzi, kontuzjowany

W trakcie środowego meczu Serii A z US Sassuolo, zawodnik AS Roma, Alessandro Florenzi doznał kontuzji kolana. W trakcie gry zawodnik zerwał wiązadło krzyżowe w kolanie, w związku z czym czeka go długie leczenie i rehabilitacja.

Piłkarz gra w klubie AS Roma na pozycji pomocnika. Z klubem jest związany od samego początku swojej kariery piłkarskiej. Po przejściu wszystkich etapów szkolenia zadebiutował tam jako senior. Jego debiut w barwach narodowych miał miejsce 14 listopada 2012 roku w meczu towarzyskim z Francją.

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja o równie ciężkiej kontuzji Arkadiusz Milika. Kontuzja Polaka osłabiła zespół SSC Napoli, który stracił doskonałego napastnika. Podobnym utrudnieniem dla drużyny AS Roma, będzie kilkumiesięczna nieobecność na murawie Alessandro Florenziego.

Alessandra Florenziego czeka teraz operacja i długa rehabilitacja tak jak w przypadku Arkadiusza Milika. Przerwa w grze będzie trwała od 4 do 6 miesięcy. Okazało się, że Florenzi będzie operowany w tej samej klinice co Milik. Jego zabieg przeprowadzi również Paolo Mariani, chirurg, który kilka tygodni temu operował Milika.

Kontuzja kolana wyklucza Alessando Florenziego z gry na kilka miesięcy
Kontuzja kolana wyklucza Alessando Florenziego z gry na kilka miesięcy

W ostatnim czasie Mariani operował również innych znanych piłkarzy, takich jak Kevin Strootman czy Antonio Rudiger, ale również Błażej Augustyn. Uraz piłkarza Romy jest kolejnym problemem, z którym będzie musiał się zmierzyć włoski lekarz. Florenzi miał być operowany jeszcze dziś.

Więzadła krzyżowe stawu kolanowego to największe i najważniejsze więzadła w stawie kolanowym. Ich uszkodzenie prowadzi do poważnych utrudnień w funkcjonowaniu stawu.

Jedenaście więzadeł znajdujących się w kolanie, pełni głównie funkcje stabilizacyjne i umożliwiające prawidłowe działania. Jednak to więzadła krzyżowe odgrywają kluczową rolę w tym procesie. Najczęściej dochodzi do zerwania więzadła krzyżowego przedniego.

ZOBACZ TAKŻE:

Głównym objawem zerwania więzadeł krzyżowych jest wrażenie uciekającego kolana, ostry ból i charakterystyczny trzask lub chrupnięcie. Ból w stawie jest tak wielki, że najczęściej uniemożliwia chodzenie. Do tego dochodzi obrzęk, który stopniowo znika, jednak problem nadal pozostaje. Jeżeli uraz stawu nie będzie odpowiednio leczony, w wyniku niestabilności dojdzie do kolejnych urazów.

Leczenie polega najczęściej na operacyjnej rekonstrukcji. Współcześnie dopracowano bardzo dobrą metodę odtwarzania więzadła tzw. rekonstrukcję dwupęczkową, która daje efekt podobny do stanu fizjologicznego.

Leczenie operacyjne poprzedza dokładna diagnoza przy użyciu rezonansu magnetycznego i USG. Bardzo ważne jest określenie dokładnego miejsca i stopnia uszkodzeń oraz stwierdzenie innych dodatkowych urazów. Zdarza się, że w celach diagnostycznych wykonuje się artroskopię, która umożliwia dokładne obejrzenie wnętrza stawu i usunięcie elementów zerwanego więzadła.

Florenzi jest wszechstronnym i uniwersalnym zawodnikiem i tym samym ulubieńcem trenera Luciano Spallettiego. Piłkarz może występować w roli bocznego obrońcy, skrzydłowego, jak i środkowego napastnika, dlatego trener docenia obecność Florenzi w drużynie i podkreśla, że piłkarz ma pewne miejsce w podstawowym składzie drużyny.

Drużyna ma obecnie osłabiony skład. W najbliższych meczach nie zagrają również kontuzjowani Mario Rui i Thomas Vermaelen. Niedawno do gry powrócił Antonio Ruediger, który miał długą przerwę w grze z powodu problemów ze zdrowiem.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza