Trwa ładowanie...

Pionierska metoda leczenia tętników mózgu opracowana przez braci Miś

Przełomowego sposobu leczenia tętniaka mózgu dokonali bracia Marcin i Maciej Miś – znani w świecie medycznym neurochirurg i radiolog. Dzięki innowacyjnej metodzie ocalili życie 34-latka, któremu nikt już nie chciał pomóc. Ten wyjątkowy sposób leczenia tętniaka pozwolił im na zawsze wpisać się w historię medycyny.

Zobacz film: "Monika Jarosińska o tętniaku: "To tykająca bomba. Przewartościowało mi się życie""

Innowacyjna metoda pozwoliła na wyleczenie pacjenta jedynie dzięki 2 operacjom, bez konieczności otwierania jego czaszki. Polegała ona na wprowadzeniu cewnika do tętnicy udowej 34-letniego pacjenta i dotarcie nim do mózgu. To pozwoliło na wyłączenie z działania niebezpiecznego rejonu, w którym umiejscowiony jest tętniak.

wykop.pl
wykop.pl
Objawy, które mogą świadczyć o guzie mózgu
Objawy, które mogą świadczyć o guzie mózgu [7 zdjęć]

Chociaż guz mózgu występuje bardzo rzadko (u 1 proc. społeczeństwa), nie możemy go ignorować. Choroba...

zobacz galerię

Po przeprowadzonej operacji pacjent czuje się bardzo dobrze. Lekarze zapewniają, że jest z nim stały kontakt. Na ich cześć metoda ta została nazwana Teddy Bear.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.