Trwa ładowanie...

Pijesz mało, ale regularnie? Narażasz się na zawał serca (WIDEO)

Zobacz film: "Pijesz mało, ale regularnie? Narażasz się na zawał serca"

Brytyjscy naukowcy przeanalizowali nawyki żywieniowe i stan zdrowia 600 000 osób z 19 krajów. Skupili się przede wszystkim na zależnościach między ilością spożywanego alkoholu a ryzykiem przedwczesnej śmierci.

Obejrzyj wideo i dowiedz się jak alkohol wpływa na długość życia. Ponad pięć drinków tygodniowo skróci twoje życie. Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge przeanalizowali nawyki żywieniowe i zdrowie 600 000 osób z 19 krajów.

Skupili się na regularnym spożywaniu alkoholu i jego wpływie na długość życia. Z zebranych danych wynika, że ponad połowa badanych spożywała więcej niż sto gramów czystego alkoholu w tygodniu, a 8,4 procent więcej niż 350 gramów.

Analiza danych wykazała, że istnieje związek między przedwczesną śmiercią, a ilością spożywanego alkoholu i wiekiem. Osoby po 40. roku życia, które spożywają od 100 do 200 gramów alkoholu w tygodniu żyją średnio 6 miesięcy krócej.

Osoby, które spożywają ponad 350 gramów czystego alkoholu tygodniowo mogą skrócić swoje życie o pięć lat. Ponadto spożywanie nadmiernych ilości alkoholu zwiększa ryzyko śmierci z powodu zawału serca, udaru czy nadciśnienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza