Trwa ładowanie...

Pierwsze symptomy zapalenia wątroby (WIDEO)

Zobacz film: "Symptomy zapalenia wątroby"

Wątroba jest jednym z naszych najważniejszych organów. Oczyszcza organizm z toksyn oraz uczestniczy w wielu procesach metabolicznych. To dzięki niej dochodzi do przemiany tłuszczów, białek, węglowodanów czy hormonów.

Gdy pojawia się stan zapalny, organizm wysyła nam sygnały. Na co zwracać uwagę? O tym w wideo. Symptomy zapalenie wątroby. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w naszym organizmie. Co powinno nas zaniepokoić?

Gorączka, podwyższona temperatura ciała wskazuje na stan zapalny w organizmie. Gorączka bez konkretnej przyczyny może sygnalizować więc problem z wątrobą.

Ból brzucha, zapalenie wątroby objawia się bólem w górnej części brzucha po prawej stronie. Pojawia się opuchlizna całej jamy brzusznej. Żółty odcień skóry, kolejnym symptomem może być żółty odcień skóry.

Zakłócona praca wątroby powoduje też zażółcenie białek ocznych. [Cuchnięcie z ust]((https://portal.abczdrowie.pl/cuchniecie-z-ust), nagromadzone w organizmie toksyny powodują nieprzyjemny zapach z ust. To kolejny sygnał, że z wątrobą jest coś nie tak.

Cuchnięcia nie zniweluje mycie zębów czy płukanie jamy ustnej. Zawroty głowy, zadaniem wątroby jest oczyszczanie z toksyn. Gdy jej praca jest zaburzona, organizm nie daje sobie rady z ich usuwaniem.

Skutkiem jest ból i zawroty głowy. Warto zwracać uwagę na swoje samopoczucie i pojawiające się dolegliwości, a gdyby objawy nie ustępowały po kilku godzinach należy skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza