Trwa ładowanie...

Pierwsza pomoc przy użądleniu przez osę lub pszczołę (WIDEO)

Zobacz film: "Pierwsza pomoc przy użądleniu przez osę lub pszczołę"

Użądlenie przez osę lub pszczołę jest bardzo niebezpieczne. Szczególnie niebezpieczne jest ugryzienie w gardło.

Wymaga to natychmiastowej interwencji medycznej. Zobacz jak należy udzielić pierwszej pomocy w przypadku użądlenia. Pierwsza pomoc przy użądleniu przez osy lub pszczoły.

Użądlenie osy lub pszczoły bywa bardzo niebezpieczne szczególnie dla uczulonych osób lub gdy żądło trafi w gardło. W obu przypadkach istnieje zagrożenie życia i wymagają one natychmiastowej interwencji medycznej.

Jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku użądlenia, jeśli żądło pozostało w ranie? Postaraj się je usunąć następnie użądlone miejsce zdezynfekuj i przyłóż okład z lodu, gdy osoba użądlona skarży się na silny ból.

Podaj leki przeciwbólowe w wypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej (świąd, pokrzywka, duszność, zaburzenia oddychania), jeśli to możliwe jak najszybciej. Podaj leki przeciwuczuleniowe, jeśli użądlona osoba traci przytomność.

Należy ułożyć w pozycji bezpiecznej i kontrolować funkcje życiowe. Ukąszenia przez wiele owadów może dojść do reakcji toksycznej. Objawia się to między innymi biegunką, wymiotami, utratą przytomności. W takim przypadku niezbędne jest natychmiastowy kontakt z lekarzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza