Trwa ładowanie...

Piascledine - charakterystyka i wskazania, przeciwwskazania, stosowanie, działania niepożądane

Piascledine to lek w formie kapsułek twardych, stosowany zazwyczaj u pacjentów borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów. W składzie leku Piascledine znajdują się niezmydlające się frakcje oleju awokado i oleju sojowego. Preparatu nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży poniżej osiemnastego roku życia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat środka farmaceutycznego Piascledine?

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

spis treści

1. Co to jest lek Piascledine i w jakim celu się go stosuje?

Piascledine jest lekiem w postaci doustnych kapsułek twardych. Znajduje zastosowanie w leczeniu wspomagającym choroby zwyrodnieniowej stawów. Piascledine pomaga również redukować dolegliwości bólowe towarzyszące chorobie zwyrodnieniowej stawów. Środek ten zaliczany jest do do grupy innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Preparat farmaceutyczny o nazwie Piascledine dostępny jest w aptekach bez recepty. W jednym opakowaniu leku znajduje się 30 kapsułek twardych.

W składzie jednej kapsułki Piascledine znajdziemy 100 miligramów niezmydlającej się frakcji oleju awokado, a także 200 miligramów niezmydlającej się frakcji oleju sojowego. Substancje pomocnicze wchodzące w skład postaci leku Piascledine to: żółty tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, żelatyna, erytrozyna, dwutlenek koloidalny krzemu, a także butylohydroksytoluen. W powłoce uszczelniającej kapsułkę znajdziemy żelatynę wołową typu B, polisorbat 80 oraz tusz przeznaczony do oznaczania kapsułek.

Piascledine to lek należący do grupy SYSADOA. Tego rodzaju środki farmaceutyczne są powoli działającymi lekami do zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. W składzie leku Piascledine znajdują się niezmydlające się frakcje oleju awokado i oleju sojowego, które działają wspomagająco na syntezę makrocząsteczek macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki, przeciwdziałając niszczeniu chrząstki stawowej. Lek łagodzi dolegliwości bólowe związane z chorobą zwyrodnieniową stawów, usprawniając przy tym układ narządów ruchu.

2. Przeciwwskazania do stosowania leku Piascledine

Leku Piascledine nie należy stosować uczulonych na awokado, soję oraz orzeszki ziemne. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Piascledine jest również nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu farmaceutycznego. Kapsułek twardych Piascledine nie powinno się stosować u dzieci i pacjentów poniżej osiemnastego roku życia.

Zgodnie z zaleceniami producenta preparatu, lek powinien być stosowany wyłącznie przez pacjentów dorosłych. Wśród innych przeciwwskazań do stosowania leku Piascledine wymienić należy ciążę i okres laktacji. Kobiety podejrzewające u siebie ciąże lub planujące potomstwo, powinny przed zastosowaniem leku Piascledine skonsultować się z lekarzem.

3. Jak stosować lek Piascledine?

Jak stosować lek Piascledine? Zgodnie z zaleceniami producenta preparatu, pacjenci powinni przyjmować maksymalnie jedną kapsułkę twardą Piascledine w ciągu doby. Po połknięciu kapsułki pacjent powinien sięgnąć po niegazowaną wodę mineralną (minimum 200 mililitrów wody mineralnej).

4. Działania niepożądane

Jak każdy lek, Piascledine może powodować działania niepożądane. U niektórych pacjentów mogą pojawić się następujące skutki uboczne:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza