Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Philips BlueControl – innowacyjny sposób leczenia łuszczycy niebieskim światłem LED

Philips BlueControl to pierwsze na świecie, noszone na ciele urządzenie medyczne do leczenia lekkiej i umiarkowanej postaci łuszczycy, bez skutków ubocznych charakterystycznych dla innych metod leczenia. Urządzenie nadaje się do codziennego stosowania. Można je bardzo łatwo ukryć pod ubraniem. Jego konstrukcja zapewnia komfort w trakcie użytkowania. Korzystanie z urządzenia pozwala jednocześnie na wykonywanie wszelkich prostych czynności zarówno w pracy jak i w domu. Łatwość obsługi przedkłada się bezpośrednio na skuteczność terapii. W zakresie przestrzegania zaleceń terapeutycznych uzyskano doskonały wynik na poziomie 98%.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy detoks organizmu może pomóc w walce z łuszczycą?"

Philips BlueControl zawiera 40 diod LED charakteryzujących się bardzo wysoką skutecznością świetlną, długą żywotnością oraz niską temperaturą pracy. Diody emitują niebieskie światło o długości fali 453 nm. Jest to zakres światła widzialnego. Urządzenie jest więc wolne od szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Przeprowadzone badania wykazały, że naświetlanie niebieskim światłem o długości fali wynoszącej 453 nm nie wykazuje właściwości toksycznych względem keratynocytów nawet przy dawkach do 500 J/cm2.

Działanie lecznicze Philips BlueControl opiera się na stymulacji naturalnych procesów zachodzących w skórze. Zdrowa skóra na ogół regeneruje się w ciągu miesiąca. U osób z łuszczycą ten proces trwa zaledwie 3–4 dni, przez co komórki skóry nie mają czasu, aby prawidłowo się zróżnicować. Proces ten nazywany jest hiperproliferacją. Niebieskie światło emitowane przez urządzenie ma właściwości antyproliferacyjne. Zmniejsza namnażanie się keratynocytów, wspierając jednocześnie ich różnicowanie się. Niebieskie światło działa także przeciwzapalnie. Dezaktywuje komórki układu odpornościowego, takie jak limfocyty T i komórki dendrytyczne oraz zmniejsza uwalnianie cytokin. W terapii z niebieskim światłem nie stosuje się żadnych aktywnych składników, ani substancji chemicznych.

Urządzenie jest zasilane bateriami dlatego można je stosować w dowolnym miejscu i czasie. W pełni naładowana bateria pozwala na wykonanie czterech naświetlań. Przed rozpoczęciem terapii należy umieścić urządzenie w specjalnie zaprojektowanym uchwycie, przyłożyć do miejsca zmienionego chorobowo i umocować przy użyciu odpowiedniej opaski. Uchwyt i opaskę można prać w zwykłej pralce.

Jedno miejsce ze zmianami łuszczycowymi naświetlamy raz dziennie przez 30 min, minimum 5 razy w tygodniu. Skuteczność terapii potwierdzona klinicznie wynosi 84%. Jeżeli pacjent kupi urządzenie i znajdzie się w grupie 16% pacjentów, na których urządzenie nie działa ma możliwość zwrócić je w ciągu 90 dni. Urządzenie posiada certyfikat CE i jest zarejestrowane jako wyrób medyczny.

Artykuł sponsorowany

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza