Trwa ładowanie...

Perwersja- co to jest, perwersyjny seks i fantazje erotyczne

Perwersja to słowo, które odnosi się do nietypowych zachowań seksualnych akceptowanych przez oboje partnerów. Zgodnie z definicją, perwersja oznacza wyrafinowaną formę kontaktów cielesnych, które nie są często spotykane w danej kulturze, lecz pozostają w granicach norm. Które zachowania możemy określić mianem perwersyjnych?

spis treści

1. Perwersja – co to jest?

Perwersja to słowo odnoszące się do nietypowych zachowań seksualnych. Według definicji, perwersja to wyrafinowana forma kontaktów seksualnych, rzadkich w danej kulturze, lecz mieszczących się granicach norm. Perwersyjnymi możemy nazwać zachowania, które urozmaicają życie seksualne partnerów.

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

Dzięki nim partnerzy seksualni unikają tzw. rutyny w łóżku. Należy podkreślić, że perwersyjne zachowania seksualne muszą być akceptowane przez obydwie strony, sprawiać partnerom przyjemność i satysfakcję. Przykładem perwersji może być używanie gadżetów erotycznych podczas zbliżenia seksualnego.

Zobacz także:

2. Perwersyjny seks – przykłady

Perwersyjny seks to taki, który ma na celu urozmaicić pożycie seksualne obojga partnerów. Bazuje na niecodziennych zachowaniach lub na niecodziennych okolicznościach. Do perwersyjnych zachowań seksualnych możemy zaliczyć: seks analny, seks oralny, masturbację, odgrywanie ról, przebieranki, wykorzystywanie gadżetów erotycznych, dominację, wiązanie, seks na plaży, cyberseks (wirtualny stosunek seksualny).

Czy Polacy są otwarci na nietypowe zachowania seksualne? Okazuje się, że tak. Zdaniem profesora Zbigniewa Izdebskiego, Polacy są bardziej zainteresowani niecodziennymi formami bliskości.

„Wśród Polaków rośnie zainteresowanie formami bliskości uznawanymi kiedyś za perwersyjne. Na przykład w badaniach prof. Zbigniewa Starowicza w 1992 roku, aż 6 proc. Polaków zadeklarowało, że miało kontakty analne. W moich badaniach z 2005 r. odsetek ten wyniósł natomiast już 18,6 proc.” – podkreślił specjalista w jednym z wywiadów.

Należy zaznaczyć, że perwersja przeradza się w dewiację, gdy kochankowie mogą osiągnąć rozkosz wyłącznie w nietypowych okolicznościach.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

3. Perwersja, a fantazje erotyczne

Perwersja odnosi się przede wszystkim do niecodziennych zachowań seksualnych, ale może również nawiązywać do fantazji erotycznych. O czym marzą mężczyźni? Ich wyobrażenia o treści erotycznej są znacznie bardziej odważne od fantazji płci żeńskiej.

Wśród najpopularniejszych perwersyjnych fantazji męskich należy wymienić: nagranie zbliżenia seksualnego za pomocą kamery, seks analny, seks z dwiema kobietami, seks w miejscu publicznym, seks z nieznajomą, seks z prostytutką, wytrysk w ustach kobiety.

Perwersyjne fantazje kobiet: seks z elementami BDSM, seks grupowy, seks w miejscu publicznym, seks analny, seks w nietypowym miejscu, seks z kobietą, seks z nieznajomym mężczyzną.

4. Perwersja, a przynależność wyznaniowa

Niektóre preferencje seksualne są źle postrzegane w niektórych kręgach kulturowych. Wynika to zazwyczaj z procesu wychowania, przyjętych wartości etycznych, ale również z przynależności wyznaniowej. Zarówno Arabowie, jak i Żydzi nie wyobrażają sobie uprawiania seksu z kobietą, która ma menstruację. Koran, który jest świętą księgą islamu nakazuje: „trzymajcie się z dala od kobiet podczas okresu miesięcznego i nie zbliżajcie się do nich, dopóki się nie oczyszczą”. Wielu Europejczyków nie rozumie takiego podejścia. Seks w trakcie miesiączki wydaje się wielu Europejczykom całkowicie naturalny.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza