Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Otyłość brzuszna a płeć (WIDEO)

Zobacz film: "Otyłość brzuszna a płeć"

-Otyłość jest jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. O roli płci w jej powstawaniu opowie Wojciech Drygas.

-Otyłość brzuszna dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jest bardzo łatwa do prostego zdiagnozowania. Każdy z nas po pierwsze może stanąć w lustrze i spojrzeć na siebie krytycznym okiem, ale oczywiście to jest bardzo orientacyjna ocena. Natomiast wystarczy zwykła centymetrowa taśma i mierzymy obwód brzucha na wysokości pępka, sprawdzamy ile to jest centymetrów.

I w przypadku kobiet taką krytyczną wartością jest 88 centymetrów, w przypadku mężczyzn 102 centymetry, czyli każdy kto ma wartość wyższą, na przykład kobiety 90, 95, 100 centymetrów, a mężczyźni 105, 110, a zdarza się nawet 120 to są osoby, które mają otyłość brzuszną.

Tu niepotrzebny jest lekarz, tu nie potrzebna jest żadna skomplikowana diagnostyka i otyłość brzuszna jest jednakowo groźna dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza