Trwa ładowanie...

Opuchlizna mózgu sprawiła, że lekarze wycięli mu połowę czaszki. Skutki wypadku samochodowego

Ryan Womack miał 24 lata, kiedy podczas ulewy stracił panowanie nad samochodem. Uległ wypadkowi, po którym jest sparaliżowany i ma dziurę w głowie.

Zobacz film: "W protezie na rowerze. ''Niepełnosprawność jest tylko w głowie""

1. Konsekwencje wypadku samochodowego

Ryan Womack pochodzi z Manchesteru i ma 25 lat. Rok temu, kiedy wsiadł w samochód, żeby zrobić zakupy w pobliskim sklepie, nie wiedział, że będzie to najbardziej tragiczne wydarzenie w jego życiu.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, wjechał w drzewo i trzy zaparkowane przy drodze samochody. W momencie wypadku był trzeźwy. Poniósł poważne obrażenia płuc i mózgu.

"To był najgorszy dzień w moim życiu. Widziałam jak nieprzytomny leży w aucie, które mogło w każdej chwili wybuchnąć. Myślałam, że to ostatnie chwile jego życia. Pobiegłam tam i trzymałam go za rękę. Nie chciałam, żeby był sam" – wspomina matka Ryana, Helen Womack.

Samochód po wypadku
Samochód po wypadku (GoFundMe)

Lekarze walczyli o życie chłopaka. Nie dawali rodzinie większych nadziei, jednak się udało. Ze względu na uszkodzenie mózgu, usunięto mu część czaszki. Po miejscu operacji pozostał krater. Operacja uratowała mu życie, jednak chłopak nigdy nie wrócił do zdrowia. Leży sparaliżowany, ale rozpoznaje swoją rodzinę.

"Wiem, że nas rozpoznaje. Kiedy musimy wyjść ze szpitala, płacze" – mówi Helen.

W ciągu tego roku Ryan robi coraz większe postępy. Jest rehabilitowany i aktualnie przebywa w domu opieki przy szpitalu. Rodzina w tym czasie przystosowuje dom, aby jak najlepiej zająć się Ryanem.

Rodzice chłopaka rozpoczęli zbiórkę funduszy na specjalny sprzęt, którego potrzebuje ich syn.

"To wszystko stało się z dnia na dzień i nikt się tego nie spodziewał" – podsumowuje matka Ryana.

Zobacz także: 60-latka z połową mózgu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza