Trwa ładowanie...

Oprah Winfrey ujawnia, jak schudła 19 kilogramów

Od dawna wiadomo, że Oprah Winfrey walczy ze swoją wagą, ale tym razem twierdzi, że odnalazła nie tylko sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, ale także, że odkryła sposób na uzyskanie pełniejszego życia.

Potentatka medialna podzieliła się swoją wiedzą i nowymi informacjami w czasopiśmie "Weight Watchers", gdzie pojawiła się również po raz pierwszy na okładce.

"Ona jest bardzo otwarta i bardzo otwarcie mówi o swojej podróży na "Weight Watchers"" – powiedziała ABC News, Theresa DiMasi, redaktor naczelny magazynu.

Winfrey, która straciła 19 kilogramów, odkąd zaczęła program, powiedziała, że ustawienie wyraźnego, jasno określonego celu było tym razem kluczem do jej sukcesu.

"Intencja jest najpotężniejszą zasadą, która rządzi moim światem" - powiedziała w magazynie. "Nic nie zrobię bez uprzedniego myślenia o tym, co właściwie robię. Jaka jest moja rzeczywista motywacja?".

Oprah Winfrey zmaga się z dodatkowymi kilogramami od wielu lat, jednak tym razem ogłosiła, że to zmiana na stałe
Oprah Winfrey zmaga się z dodatkowymi kilogramami od wielu lat, jednak tym razem ogłosiła, że to zmiana na stałe (Shutterstock)

Powiedziała, że jej intencją jest, aby żyć pełniej, co jest obecnie przedmiotem nowej kampanii magazynu "Weight Watchers" "Żyj w pełni" oraz tematem nowej reklamy, w której występuje Winfrey. W reklamie tej wyprawia ona elegancką kolację na świeżym powietrzu z innymi ludźmi biorącymi udział w programie.

"Kiedy ludzie walczą [o] [utratę wagi](https://portal.abczdrowie.pl/jak-uporac-sie-z-presja-utraty-wagi) lub o to, aby stać się zdrowszymi, jeśli mają jasną intencję, to rzeczywiście bardzo pomaga" – powiedziała DiMasi.

"Pełnia życia, pełnia bytu, samoakceptacja, nigdy wcześniej tego nie robiłam" - powiedziała Winfrey w "Weight Watchers". "Zawsze chciałam piąć się do góry, bo byłam przywiązana do cyferek".

Ale nawet Winfrey doświadczyła pewnych niepowodzeń w życiu.

"W tym momencie jestem na tyle mądra, by wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak porażka. To wszystko dzieje się tutaj, aby mnie czegoś nauczyć" - powiedziała. "Nie patrzę na to jako na dietę, widzę to jako plan na całe życie".

ZOBACZ TAKŻE:

Winfrey powiedział również magazynowi, że przez większość życia bała się jeść chipsy ziemniaczane, ale teraz nie odmawia sobie niczego, jedyna zmiana polega na tym, że nie daje sobie wszystkiego w tym samym czasie.

Przykład Oprahy Winfrey jedynie potwierdza regułę, że jeśli chcemy schudnąć, nie wystarczy zastosowanie odpowiedniej diety, która pozwoli nam osiągnąć naszą docelową wymarzoną wagę. Jeśli chcemy schudnąć na stałe, wymaga to zmiany naszego podejścia do jedzenia i aktywności fizycznej.

Najważniejsze jest to, aby sobie uświadomić, co jest dla nas dobre, a co nie. Musimy mieć świadomość, że nie chudniemy tylko po to, aby się zmieścić w wymarzoną sukienkę, ale po to, aby zadbać o swoje zdrowie. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i znajdując więcej czasu aktywność fizyczną, sprawimy, że poprawi się nie tylko stan naszego zdrowia, ale również samopoczucie.

Najważniejsze to wprowadzania małych, stopniowych zmian, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój, a nie sprawią, że rygor diety nas przytłoczy i w końcu z niej zrezygnujemy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza