Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Opracował dietę dla mamy, która choruje na demencję (WIDEO)

Zobacz film: "Opracował dietę dla mamy, która choruje na demencję"

Demencja starcza, zwana inaczej otępieniem to choroba spowodowana zmianami w mózgu. To schorzenie postępujące, wyniszczające, które pojawia się wraz z wiekiem.

Charakterystycznymi objawami demencji są zaburzenia pamięci, trudności z utrzymaniem równowagi, wpadanie na przedmioty (zaburzenia funkcji wzrokowo-przestrzennych), zaburzenia mowy, sposobu bycia i osobowości.

Właśnie takie symptomy zaważył trzy lata temu Mark Hatzer u swojej 82-letniej matki Sylvii. Mężczyzna był bardzo zaniepokojony stanem jej zdrowia. W 1987 roku stracił ojca, który zmarł na zawał serca. Teraz bał się, że straci również matkę.

Z czasem Sylvia wymagała hospitalizacji, bo jej stan się pogarszał. Mark trwał przy niej, zgłębiając swoją wiedzę na temat choroby niszczącej mózg jego matki. Czuł się samotny, dlatego postanowił poświęcić się walce o zdrowie swojej mamy.

Szukał sposobów na spowolnienie choroby i na odwrócenie jej skutków. Z mamą było coraz gorzej. Nie poznawała go, bała się pielęgniarek, nie chciała zostawać w domu opieki. W końcu Mark wpadł na pewien pomysł.

Dzięki swojemu uporowi i systematyczności sprawił, że Sylvia poczuła się lepiej. Co takie zrobił? Zobacz WIDEO.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza