Trwa ładowanie...

Odwrócona kowbojka – jak wygląda pozycja? Wady i zalety

Odwrócona kowbojka jest pozycją seksualną, która budzi ambiwalentne uczucia: jedni ją uwielbiają, inni nie cierpią. Zdecydowanie pozwala kobiecie przejąć kontrolę nad aktem miłosnym. To ona decyduje, czy przyspieszyć pchnięcia, zmienić kąt penetracji czy intensywność stymulacji. Jak wygląda pozycja na odwróconą kowbojkę? Jakie są jej wady i zalety?

spis treści

1. Jak wygląda odwrócona kowbojka?

Odwrócona kowbojka, inaczej odwrócony jeździec, jest pozycją seksualną, w której to kobieta jest stroną dominującą. To ona decyduje o tempie i intensywności stymulacji.

Zobacz film: "W Holandii walczą o prawa "sexworkerów". Polskie prostytutki z tego kpią"

Jak wygląda odwrócona kowbojka? Mężczyzna leży na plecach (dla wygody może położyć sobie pod głowę niewielką poduszkę), kobieta siedzi na nim okrakiem. Jest odwrócona plecami do jego twarzy. Kładzie dłonie na kolanach partnera lub na innej części jego ciała – jak jej wygodniej. Zaczyna się poruszać. Warto rozpocząć akt od delikatnego kołysania i stopniowo zwiększać siłę ruchów. Trzeba znaleźć swój rytm pamiętając, że seks to nie wyścigi.

Odwrócony jeździec umożliwia głęboką penetrację, ma zapewniać intensywne doświadczenia obojgu partnerom. A jak jest naprawdę? Ta pozycja, jak każda inna, ma zarówno swój czas, jak i wady oraz zalety.

2. Zalety pozycji na odwróconą kowbojkę

Pozycja na odwróconą kowbojkę jest idealna dla partnerek, które lubią przejmować inicjatywę i stery w sypialni. Dzięki niej mogą dostosować tempo oraz intensywność pchnięć do swoich potrzeb. Ponieważ mogą swobodnie się poruszać, same ustalają nie tylko optymalną głębokość penetracji, ale i jej kąt. Można go korygować poprzez odchylanie się do przodu bądź do tyłu.

Odwrócona kowbojka daje wiele możliwości: partnerka nie musi poruszać się w górę i w dół, ale i wykonywać ruchy do przodu i do tyłu czy zataczać biodrami kółka, co znacząco podnosi jakość doznań związanych z penetracją. To znakomita pozycja do stymulacji punktu G.

Dla kogo jest odwrócona kowbojka? Pozycja ta umożliwia bardzo głęboką penetrację nawet wtedy, kiedy penis partnera nie ma imponujących rozmiarów. Jest odpowiednia również dla par, w których partnerzy bardzo różnią się wzrostem.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Odwrócona kowbojka jest polecana kobietom, które nie mogą osiągnąć orgazmu w innych pozycjach. Warto ją także wypróbować zawsze wtedy, gdy pojawia się potrzeba odmiany w łóżku. Odwrócona kowbojka wizualnie jest dla mężczyzn szalenie stymulująca. Ponadto nie dość, że mężczyzna może rękami pieścić plecy partnerki, to i jej pomagać, chwytając za pośladki i lekko unosząc ją w rytmie, który nadaje.

Odwrócona kowbojka jest pozycją, którą specjaliści zalecają parom, które pragną mieć dziecko. Dlaczego? Po pierwsze umożliwia uzyskanie przez penis optymalnego kąta, dzięki czemu wytrysk będzie miał miejsce bardzo blisko szyjki macicy. Warto przy tym pamiętać, żeby najważniejszą kwestią przy próbie poczęcia dziecka jest regularność oraz częstotliwość uprawianie seksu.

Ponieważ mężczyzna nie musi wykonywać żadnych ruchów, pozycję można stosować nie tylko jako urozmaicenie pożycia, ale i jako przerywnik między pozycjami, podczas których wymagana jest aktywność partnera.

3. Wady odwróconego jeźdźca

Odwrócona kowbojka, obok pozycji „69” czy "na pieska” to jedna z ulubionych konfiguracji mężczyzn. Kobiety lubią ją mniej. Wiele z nich uważa ją za niewygodną, wyczerpującą, przereklamowaną, a inne za… najgłupszą z możliwych. Ma wiele wad.

Jednym z minusów jest brak możliwości patrzenia na partnera. To także pozycja dość wymagająca - nogi partnerki mogą się zmęczyć, a niełatwo tu o zmianę ich ustawienia. Ponadto mężczyzna jest siłą rzeczy przymusowo bierny - z czasem może stracić cierpliwość.

Pozycja na odwróconą kowbojkę wiąże się z niezwykle intensywną stymulacją, ale i ryzykiem uszkodzenia prącia. Partnerka powinna zacząć od delikatnych ruchów ciała i stopniowo je intensyfikować. W innym razie można sprawić ból partnerowi, a nawet doprowadzić do uszkodzeń tkanki penisa.

4. Pozycje seksualne

Odwrócona kowbojka to tylko jedna z opcji, jakie warto rozważyć i wypróbować z partnerem w łóżku. Jest z czego wybierać. Pozycje seksualnemożna podzielić na trzy grupy ze względu na położenie ciał:

  • mężczyzna na górze,
  • kobieta na górze,
  • ciała kochanków ułożone równolegle,
  • pozycje od tyłu.

Wszystkie pozycje mają swoje zalety i cechy szczególne. Wszystkie też są ważne. Mogą nie tylko dostarczać bodźców o różnej intensywności, ale także odpowiadać na różne potrzeby partnerów. To dlatego warto poszukiwać i eksperymentować, odkrywać nowe konfiguracje ciał, otwierać się nie tylko na siebie, ale i na nowe, nieodkryte lądy. Różne pozycje seksualne pozwalają na poznawanie swojego ciała i związku na nowo, uczą nowych sposobów stymulacji i pieszczot, urozmaicają seks.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Odwrócona kowbojka jest pozycją seksualną, która budzi ambiwalentne uczucia
Odwrócona kowbojka jest pozycją seksualną, która budzi ambiwalentne uczucia (123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza