Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Zbiorowe zatrucie narkotykami podczas konferencji homeopatów

Problemy z oddychaniem, przyspieszona akcja serca, skurcze, omamy i halucynacje – tak zakończyła się konferencja dotycząca medycyny alternatywnej, która odbywała się w Niemczech.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

Helikopter, 15 karetek pogotowia, ok 160 ratowników – tyle służb zostało zaangażowanych w pomoc 29 uczestnikom konferencji na temat medycyny alternatywnej, która odbyła się w Handeloh w Niemczech. Homeopaci zażyli substancję, która działa podobnie jak LSD czy ecstasy.

Zwolennicy homeopatii, w wieku od 24 do 56 lat przyjęli preparat, sprawiający, że bredzili i tarzali się po trawie przed budynkiem hotelu, w którym odbywało się spotkanie. Wszyscy od razu zostali przewiezieni do szpitala, gdzie na podstawie badań krwi i moczu ustalono, że przyczyną zaburzeń psychotycznych, było zażycie halucynogennego narkotyku 2C-E, występującego w Niemczech pod nazwą „aquarust”. Jest to środek wpisany w zeszłym roku na listę substancji nielegalnych. Pacjenci byli pod wpływem narkotyku przez cały weekend. Jeszcze w poniedziałek żaden z nich nie mógł być przesłuchiwany przez policję.

Zwolennicy medycyny alternatywnej byli tak odurzeni, że według Torstena Passie, jednego z członków niemieckiej rządowej komisji ds. zapobiegania narkomanii, musiało dojść do wielokrotnego przedawkowania substancji aguarust. Być może był to z ich strony eksperyment medyczny, ale policja bierze również pod uwagę, że uczestnikom konferencji ktoś mógł zrobić po prostu głupi żart i podał im narkotyk bez ich wiedzy.

"Konferencja w Handeloh poważnie nadszarpnęła wizerunek medycyny naturalnej. Musimy wyjaśnić, że takie zachowania nie mają związku z terapiami naturalnymi i są sprzeczne z naszymi wartościami, zarówno z moralnego jak i prawnego punktu widzenia. Organizatorami tej szemranej konferencji są osoby nam nieznane, a takie zdarzenia nie będą tolerowane przez nasze stowarzyszenie" - napisano w oświadczeniu wydanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Praktyków Uzdrawiania (VDH) zrzeszające i reprezentujące niemieckich homeopatów.

Póki co trwa dochodzenie w sprawie ewentualnego naruszenia obowiązującej w Niemczech ustawy antynarkotykowej. Jak dotąd nikt w związku z tą sprawą nie został aresztowany.

Jakie jest twoje zdanie na temat medycyny niekonwencjonalnej? Zajrzyj na nasze forum i podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza