Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami (WIDEO)

Zobacz film: "Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami"

Nicola Stead, 30-letnia Brytyjka, przez 10 lat łykała tabletki antykoncepcyjne. W czerwcu 2017 roku kobieta zaczęła coraz częściej skarżyć się na złe samopoczucie. Wykonała test ciążowy, który pokazał dwie kreski.

Kilka tygodni później podczas badania Nicole dowiedziała się, że pod jej sercem rozwijają się trojaczki. Jak to możliwe? Od dziesięciu lat brała tabletki antykoncepcyjne, a mimo to zaszła w ciążę w trojaczkami.

Zmagała się z mdłościami, więc koleżanki zachęciły ją do wykonania testu ciążowego. Pozytywny wynik zaskoczył Nicolę. Po kilku tygodniach, podczas badania USG, kobieta dowiedziała się, że w jej brzuchu rozwija się trójka dzieci.

Wraz z partnerem nie mogli w to uwierzyć. Jak doszło do zapłodnienia? Nicole przez dwa dni nie stosowała antykoncepcji hormonalnej, ponieważ miła mieć założoną spiralę domaciczną. Trojaczki urodziły się w 33. tygodniu ciąży.

Para nazwała je: Joshua James, Oliver George i Mila Rose. To pokazuje, że żadna metoda antykoncepcji nie chroni nas w stu procentach przed ciążą. Zawsze trzeba brać pod uwagę możliwość zajścia w ciążę i ostrożność, szczególnie jeżeli na kilka dni musimy przerwać stosowanie zabezpieczenia. Wystarczył← dwa dni przerwy, by powiększyć rodzinę aż o trzy osoby.

7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna
7 powodów, dla których antykoncepcja może być nieskuteczna [10 zdjęć]

Wydawać by się mogło, że antykoncepcja gwarantuje 100% zabezpieczenia przed ciążą. Niestety bywają takie

zobacz galerię

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza