Trwa ładowanie...

Oczekiwanie na kolejny atak świńskiej grypy

W tym roku październik nie był dla nas łaskawy – na grypę zachorowało dwa razy więcej osób niż w tym samym miesiącu w zeszłym roku. Przełom jesieni i zimy może z kolei przynieść powrót epidemii grypy A/H1N1.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Atak grypy

W tym roku Polacy wcześniej zaczęli chorować na grypę. Zazwyczaj najwięcej zachorowań odnotowuje się w styczniu i lutym, natomiast w tym roku już w październiku rozchorowało się dwa razy więcej osób niż rok wcześniej. Może to wynikać z niechęci do szczepień przeciw grypie. W zeszłym roku pojawiło się wiele kontrowersji odnośnie skuteczności szczepionek, przez co wielu Polaków nie zdecydowało się na nie.

2. Świńska grypa

Grypa H1N1 to podtyp wirusa grypy typu A. Należy do niego również tzw. hiszpanka. Być może z początkiem zimy zaobserwujemy kolejny atak świńskiej grypy. Kobiety w ciąży, dzieci, osoby cierpiące na cukrzycę oraz otyłość najbardziej narażone są na zachorowania i powikłania A/H1N1. Z tego względu osoby te powinny się zabezpieczyć przyjmując szczepionkę przeciw świńskiej grypie. Chociaż udaje się ratować życie osób, które zarażą się grypą A/H1N1, jednak bezpieczniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest szczepienie. Wbrew pogłoskom, szczepionki nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, a mogą przynieść wiele korzyści.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza