Trwa ładowanie...

Objawy udaru mózgu u kobiet są inne niż u mężczyzn (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy udaru mózgu u kobiet są inne niż u mężczyzn"

Czy wiesz, że pierwsze objawy udaru mózgu u kobiet różnią się od tych, które pojawiają się u mężczyzn? Niektóre czynniki, na przykład żeńskie hormony, zwiększają ryzyko pojawienia się choroby.

Właśnie dlatego udar mózgu częściej zabija kobiety. Jakie symptomy daje? Zobacz wideo. Amerykańskie Stowarzyszenie Udaru Mózgu opracowało listę symptomów, na które należy zwracać szczególną uwagę.

Co na niej znajdziemy? Nagłe osłabienie, zaburzenie ruchu i czucia w rękach i nogach czy charakterystyczne wykrzywienie twarzy.

Objawem świadczącym o udarze mózgu u kobiet może być także ból w klatce piersiowej i duszności, które mylnie interpretujemy jako zwiastuny ataku serca.

Co ciekawe, symptomem przepowiadającym udar mózgu jest również czkawka, ta połączona z bólem w klatce piersiowej jest jednym z charakterystycznych, wczesnych objawów udaru.

U kobiet pojawiają się także zmiany w psychice, jest to związane z zaburzeniami krążenia w płatach mózgu, odpowiedzialnych za pamięć i osobowość.

Udar mózgu u kobiet może też wywoływać zawroty głowy, nudności i wymioty. Charakterystyczne są halucynacje.

Warto pamiętać, że czynnikiem zwiększającym ryzyko udaru mózgu u kobiet jest stosowanie leków hormonalnych bądź nieleczone nadciśnienie.

Cichy udar mózgu. Oto 10 sygnałów, które to potwierdzą i ostrzegą cię przed kolejnym
Cichy udar mózgu. Oto 10 sygnałów, które to potwierdzą i ostrzegą cię przed kolejnym [6 zdjęć]

Udar to ogromny problem współczesnych czasów. Coraz częściej słyszymy o znanych, pełnych zdrowia osobach,

zobacz galerię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Objawy udaru mózgu u kobiet
Objawy udaru mózgu u kobiet (istock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza