Trwa ładowanie...

Objawy raka ślinianki (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy raka ślinianki"

Rak ślinianki jest zaliczany do grupy nowotworów głowy i szyi. Występuje stosunkowo rzadko, przez co często trudniej jest go rozpoznać. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zaprezentowaliśmy pierwsze objawy, które powinny skłonić nas do wykonania profilaktycznych badań w kierunku tego nowotworu.

Przyczyny raka ślinianki nie są do końca znane. Z badań wynika, że wpływ na jego rozwój maja czynniki środowiskowe i genetyczne. Na ten rodzaj nowotworu częściej zapadają osoby palące papierosy oraz narażone na promieniowanie jonizujące oraz pył krzemowy.

A jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza i przeprowadzenia badań? Jednym z nich jest guz w okolicy przedusznej, podżuchwowej oraz w obrębie jamy ustnej. Dodatkowo, w okolicy tego guza skóra często ma wyższą temperaturę. Oprócz tego, objawem nowotworu ślinianek może być zaczerwienienie skóry oraz ból w okolicach ślinianek.

Warto pamiętać, że ból nowotworowy zwykle pojawia się dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Wizyta u lekarza dopiero wtedy, kiedy ból się pojawi, znacznie utrudni skuteczne leczenie raka ślinianek. Warto wykonywać więc badania profilaktyczne i uważnie obserwować swoje ciało.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat raka ślinianki i jego objawów? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym poznacie więcej ważnych informacji na ten temat.

10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór
10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór [10 zdjęć]

Czy wiedziałeś, że niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą przyczynić się do

zobacz galerię

Redakcja poleca też:

Sprawdź, co się może stać, jeśli za często łykasz ibuprofen

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Przyczyny raka ślinianek nie są do końca znane
Przyczyny raka ślinianek nie są do końca znane
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza