Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Objawy raka ślinianki (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy raka ślinianki"

Rak ślinianki jest zaliczany do grupy nowotworów głowy i szyi. Występuje stosunkowo rzadko, przez co często trudniej jest go rozpoznać. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zaprezentowaliśmy pierwsze objawy, które powinny skłonić nas do wykonania profilaktycznych badań w kierunku tego nowotworu.

Przyczyny raka ślinianki nie są do końca znane. Z badań wynika, że wpływ na jego rozwój maja czynniki środowiskowe i genetyczne. Na ten rodzaj nowotworu częściej zapadają osoby palące papierosy oraz narażone na promieniowanie jonizujące oraz pył krzemowy.

A jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza i przeprowadzenia badań? Jednym z nich jest guz w okolicy przedusznej, podżuchwowej oraz w obrębie jamy ustnej. Dodatkowo, w okolicy tego guza skóra często ma wyższą temperaturę. Oprócz tego, objawem nowotworu ślinianek może być zaczerwienienie skóry oraz ból w okolicach ślinianek.

Warto pamiętać, że ból nowotworowy zwykle pojawia się dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Wizyta u lekarza dopiero wtedy, kiedy ból się pojawi, znacznie utrudni skuteczne leczenie raka ślinianek. Warto wykonywać więc badania profilaktyczne i uważnie obserwować swoje ciało.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat raka ślinianki i jego objawów? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym poznacie więcej ważnych informacji na ten temat.

10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór
10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór [10 zdjęć]

Czy wiedziałeś, że niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą przyczynić się do...

zobacz galerię

Redakcja poleca też:

Sprawdź, co się może stać, jeśli za często łykasz ibuprofen

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza