Trwa ładowanie...

O jakich chorobach świadczy nadmierne wypadanie włosów? (WIDEO)

Zobacz film: "O jakich chorobach świadczy nadmierne wypadanie włosów?"

Nie tylko genetyka odpowiada za problem wypadających włosów. Zdarza się, że włosy tracimy z powodu nieprawidłowej diety i nieodpowiedniej pielęgnacji. Przyczyną wypadania włosów może być również choroba. Jaka? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej.

Wypadanie włosów nie zależy od płci ani od wieku. Boryka się z tym wiele osób i powszechne jest szukanie sposobów na wypadające włosy. Na rynku dostępnych jest wiele środków kosmetycznych na łysienie, a także witaminy na wypadanie włosów. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić czy dany preparat zadziała. Konieczna jest diagnostyka i sprawdzenie przyczyn wypadania włosów u konkretnej osoby.

Bardzo gwałtowne tracenie włosów może wskazywać na łysienie. Konkretne objawy pomogą w rozpoznaniu rodzaju łysienia i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Postępowanie będzie zupełnie inne w przypadku łysienia anagenowego i łysienia androgenowego.

Dlaczego kobietom wypadają włosy? Może być to skutek ciąży, brak odpowiedniej ilości witamin, niewłaściwa dieta lub błędy w pielęgnacji. Włosy myte mocnymi szamponami z czasem będą coraz słabsze, jeżeli nie zastosujemy masek i odżywek. Jak wzmocnić włosy? Przede wszystkim używać delikatnych kosmetyków i skupić się na nawilżeniu włosów. Warto wypróbować również wcierki do włosów.

Sposobów na wypadające włosy jest wiele. Istnieje co najmniej 5 naturalnych metod, które pozwolą ci zatrzymać nadmierne wypadanie włosów. Włącz wideo i poznaj 4 skuteczne sposoby na wypadanie włosów. Dowiedz się czy istnieje związek między pogodą a utratą włosów. Czym charakteryzują się choroby powodujące nadmierne wypadanie włosów? Co możesz zrobić by polepszyć kondycję włosów?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza