Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Łukasz Jankowski nowym prezesem NIL. W kuluarach mówi się o rewolucyjnej zmianie

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie został wybrany nowym prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej. Tak zadecydowali delegaci z całej Polski. Łukasz Jankowski zastąpi na tym stanowisku prof. Andrzeja Matyję.

spis treści

1. Łukasz Jankowski nowym prezesem NIL

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie kandydował z programem pod hasłem "Samorząd przyszłości" i wygrał z przewagą 252 głosów do 192.

Łukasz Jankowski zastąpi prof. Andrzeja Matyję
Łukasz Jankowski zastąpi prof. Andrzeja Matyję (OIL w Warszawie)

- Moim planem jest zbudowanie samorządu przyszłości - mówił Łukasz Jankowski podczas prezentacji poprzedzającej głosowanie. - Priorytetem w mojej koncepcji samorządu przyszłości jest wprowadzenie systemu no-fault i wzmocnienie pionu odpowiedzialności zawodowej, poprawa wizerunku lekarza i prestiżu zawodu oraz stworzenie wśród nas poczucia wspólnoty, poczucia pewności, że lekarz jest członkiem dobrze funkcjonującego samorządu, na który zawsze może liczyć - podkreślał.

Wybory nowego prezesa od początku budziły duże emocje.

Mówiono o starciu: młodzi kontra wieloletni działacze. Prezesi okręgowych izb podkreślali, że bez "świeżej krwi" nie uda się przeprowadzić zmian w NIL. W kuluarach wybór Jankowskiego był określany jako "rewolucyjny". Dotychczasowym prezesem był prof. Andrzej Matyja.

2. Kim jest nowy prezes Naczelnej Rady Lekarskiej?

Lek. Łukasz Jankowski jest specjalistą nefrologii. Od 2018 r. kierował Okręgową Radą Lekarską w Warszawie. Nowy prezes jest doktorantem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i absolwentem podyplomowych studiów menedżerskich "Zarządzanie w Ochronie Zdrowia" na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest związany z Kliniką Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie.

Katarzyna Grzęda-Łozicka, dziennikarka Wirtualnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza