Trwa ładowanie...

Nowy lek na zatwardzenie

Pozornie błahy problem - zatwardzenie - powoduje dyskomfort, którego trudno jest się pozbyć. Naukowcy prowadzą badania nad nowym lekiem na tę dolegliwość. Lek, który niedługo powinien wejść na rynek, wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie.

spis treści

1. Działanie nowego leku na zatwardzenie

Nowy środek na zatwardzenie wpływa na pracę kwasów żółciowych występujących w organizmie. Kwasy żółciowe są wytwarzane w wątrobie i uwalniane do układu pokarmowego, gdzie pomagają w przemianie tłuszczów. Kwasy te działają dodatkowo jak środki przeczyszczające, wspomagając wydalanie. W czasie trawienia pokarmu, w jelicie cienkim większość kwasów żółciowych jest ponownie wchłaniana do krwi. Tylko niewielkie ilości tych kwasów przedostają się do okrężnicy, gdzie wspomagają wypróżnianie. Nowy lek ma za zadanie zapobiec wchłanianiu kwasów żółciowych w jelitach, dzięki czemu mogą one przedostać się do okrężnicy i ułatwić wydalenie stolca.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

2. Badania nad skutecznością nowego leku na zatwardzenie

Dwutygodniowe badania nad efektywnością nowego leku przeprowadzono na pacjentach mających problemy z wypróżnianiem. Testy przyniosły obiecujące rezultaty. Lek znacznie ułatwił przemieszanie się stolca przez okrężnicę. Uregulowanie wypróżnień nie zostało odnotowane u uczestników badania, którzy otrzymywali tabletkę placebo. Jedyne skutki uboczne jakie wywołało zastosowanie leku to uczucie dyskomfortu a czasem ból. Problemy te znikały jednak zaraz po wypróżnieniu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Sposoby na ciężkie zaparcia
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza