Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Wciągający, ale mało realistyczny. Medyczny serial sensacyjny "Diagnoza"

Serial Diagnoza to nowa propozycja stacji TVN na wtorkowy, jesienny wieczór. Główną bohaterką jest Anna (Maja Ostaszewska) – pacjentka szpitala w Rybniku. Kobieta ucierpiała na skutek wypadku autobusowego. Oprócz ciężkiego urazu neurologicznego, z ekipą lekarską łączy ją tajemnicze, wręcz podejrzane konotacje.

Zobacz film: "Ostaszewska zapewnia: "Nie mam potrzeby podlizać się całemu światu""

1. Medycznie mało realistyczny

Anna wraca do Polski po dłuższej nieobecności. I ma jasny cel – chce rozprawić się z mężczyzną, który zniszczył jej życie. Zdobywa od tajemniczego mężczyzny dokumenty, które ma zamiar wykorzystać w sądzie. Nie wiemy, co dokładnie się w nich znajduje, ale możemy się domyślać, że są to wyniki badań lekarskich, które potwierdzają dobry stan zdrowia Anny. Widzimy też kobietę na placu zabaw, udaje się tam i z ogromnymi emocjami obserwuje dzieci wspinające się na skałkach.

Niestety, Anna w drodze do Warszawy, uczestniczy w wypadku autobusowym. Nieszczęśliwy incydent został jednak przedstawiony w mało realistyczny sposób. Widzimy dynaminczną akcję ratunkową, w której uczestniczą jedynie służby medyczne. Nie ma śladu strażaków. To ratownicy wyciągają ludzi. Na szczęście cudem zauważają główną bohaterkę. Czyżby nikt nie czuwał nad dokładnym sprawdzeniem wraku?

Anna jest następnie przewieziona do szpitala. Operację prowadzi... ten sam lekarz, który udzielał jej pierwszej pomocy w autobusie. Nie oszukujmy się, specjalista, który pełni dużur w karetce pogotowia, nie mógłby od razy przeprowadzić operacji.

2. Co dalej?

Skutkiem wypadku jest utrata pamięci. Kobieta nie wie, kim jest. Po nieszczęściu, jakie ją spotkało nie jest pewna, czy ona jest ofiarą, a może oprawcą. Musi jednak zmierzyć się z demonami przeszłości. Musi odkryć, kto ją doprowadził do sytuacji, w jakiej się znalazła.

Pomimo tego, że główna bohaterka nie pamięta, kto jej wyrządził krzywdę, to widz od początku wie, kto jest „tym złym”. I to był zabieg zamierzony przez reżyserów. Nie wiemy jednak, dlaczego tak się stało. I to jest najważniejszy wątek serialu. Wraz z Anną odkrywamy niuanse sprawy.

Zobacz także:

Serial od początku intrygował. Zapowiedź pierwszego odcinka pozwala wysnuć wniosek, że będzie to produkcja pełna znaków zapytania, momentami mroczna. Na pewno będzie dużo się działo.

Obsada serialu daje nadzieję, że to będzie naprawdę świetna produkcja. Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Beata Ścibakówna, Antoni Królikowski, Sonia Bohosiewicz – to oni odpowiadają „twarzami” za jakość serialu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza