Trwa ładowanie...

Nowa inwestycja zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne w Polsce

W Białej Podlaskiej rozpoczęła działalność nowa placówka służby zdrowia. Będą w niej przechodzili badania uchodźcy, starający się o azyl w naszym kraju. Placówka nazywana jest ''Filtrem epidemiologicznym''.

Zobacz film: "Czy lekarze znają procedury ws. eboli?"

"Filtr epidemiologiczny" zmniejszy ryzyko wystąpienia epidemii w Polsce?
"Filtr epidemiologiczny" zmniejszy ryzyko wystąpienia epidemii w Polsce? (udsc.gov.pl)

Nowa placówka znajduje się tuż przy ośrodku recepcyjnym i składa się ona z trzech segmentów: medyczno-diagnostycznego, izolacyjnego oraz administracyjno-recepcyjnego. Całość jest dostosowana do przyjmowania zarówno dorosłych jak i dzieci.

Zobacz także:

Kompleks jest zaopatrzony w szereg niezbędnych urządzeń, takich jak: namioty medyczne, defibrylator przenośny, analizatory parametrów, aparat EKG, czy też podjazd dla karetek z zainstalowanym systemem mikrofiltracji, który umożliwia dekontaminację pojazdów. Z racji tego, że najwięcej osób ubiegających się o ochronę międzynarodową w naszym kraju, rejestruje się w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej, postanowiono o umiejscowieniu nowej placówki właśnie tam.

"Filtr epidemiologiczny" wyposażony jest w cały szereg nowoczesnych urządzeń
"Filtr epidemiologiczny" wyposażony jest w cały szereg nowoczesnych urządzeń (udsc.gov.pl)

Uchodźcy będą na miejscu badani diagnostycznie zaraz po przekroczeniu granicy. Chodzi o maksymalne ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenieniem się w kraju chorób zakaźnych. Cała procedura oraz problem ryzyka epidemiologicznego, jest koordynowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. Obejmuje on zarówno monitorowanie samego ryzyka, jak i również zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, która ma pomóc w skutecznym realizowaniu programu.

Kontrolę nad tymi kwestiami zapewniają między innymi punkty medyczne, funkcjonujące przy każdym ośrodku dla cudzoziemców. Nowa placówka z pewnością podniesie dodatkowo standardy ochrony zdrowia publicznego.

Całość kosztów nowej inwestycji, wyniosła 8,7 mln zł, przy czym aż 85 proc. tej kwoty zostało sfinansowane przez stronę szwajcarską, w ramach grantu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza