Trwa ładowanie...

Niezwykła reklama społeczna pokazuje, jak rozprzestrzenia się koronawirus

Nowa reklama opublikowana przez szkocki rząd przedstawia kobietę, która serdecznie wita się ze swoim dziadkiem i robi mu herbatę. Po każdym dotknięciu zostawia po sobie złowrogą zieloną maź. Tak właśnie rozprzestrzenia się koronawirus.

1. Jak rozprzestrzenia się koronawirus

Przerażający klip opublikowany przez szkocki rząd, demonstruje niebezpieczeństwo związane z koronawirusem SARS-CoV-2. Główna bohaterka, młoda kobieta, wita swojego dziadka ciepłym uściskiem. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że wokół ust ma zieloną maź, która reprezentuje wirusa.

Po serdecznym przywitaniu starszy mężczyzna mówi, że wróci za minutę, a w tym czasie wnuczka robi mu herbatę. Dotyka szafek, filiżanki, torebki herbaty i kranu, pozostawiając wszędzie zielony ślad i rozprzestrzeniając wirusa po całej kuchni.

Zobacz film: "Maseczki będą obowiązkowe?"

Reklama społeczna
Reklama społeczna (Twitter)

Gdy woda się gotuje, kobieta przegląda zawartość swojego telefonu, na którym widać nagrania z imprezy, na której była. Dziadek wraca do kuchni, częstuje się herbatą i widać, że ma już zieloną substancję wokół ust. W ten sposób zaraził się koronawirusem.

Niezwykła reklama społeczna pokazuje, jak rozprzestrzenia się koronawirus
Niezwykła reklama społeczna pokazuje, jak rozprzestrzenia się koronawirus (Twitter)

Reklama ma na celu dotarcie do osób, które uważają, że przestrzeganie dystansu społecznego nie ma sensu. Jednak to było za dużo dla niektórych internautów. Padły zarzuty, że ta reklama rodzi podziały, poczucie winy, urazę i wszelkie negatywne emocje.

Przesłanie reklamy pokrywa się z apelem Sekretarza Zdrowia Matta Hancocka, który skierował się do młodych ludzi, by nie zabijali swoich dziadków.

2. Pandemia na wyspach

Szkocja odnotowuje rekordowe wzrosty przypadków koronawirusa. 22 września aż 486 osób uzyskało wynik pozytywny w ciągu 24 godzin.

Premier Nicola Sturgeon, powiedziała, że kraj znajduje się w "punkcie zwrotnym", ponieważ trzeba było wprowadzić więcej środków, aby spowolnić rozprzestrzenianie się zabójczego wirusa. Jest to najwyższy wynik od czasu wybuchu pandemii w Szkocji.

We wtorek Szkocja wprowadziła zakaz spotykania się osób spoza gospodarstw domowych.

Przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosły o 6178 w ciągu 24 godzin, co jest trzecim najwyższym wynikiem od początku pandemii.

W Anglii zakazane są spotkania towarzyskie, w których bierze udział więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Mogą pochodzić z sześciu różnych gospodarstw domowych.

W Irlandii Północnej jedynie sześć osób z dwóch różnych gospodarstw domowych może spotykać się na zewnątrz. W pomieszczeniach jest to zakazane.

W Walii sześć osób może przebywać w pomieszczeniach, a trzydzieści na zewnątrz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza