Trwa ładowanie...

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe na PMS

Badania wykazały, iż kapsułki zawierające zestaw niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych okazały się skuteczne w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

spis treści

1. Badanie właściwości nienasyconych kwasów tłuszczowych

Naukowcy z Uniwersytetu Pernambuco w Brazylii przeprowadzili badanie, w którym udział wzięło 120 kobiet. Uczestniczki przyjmowały kapsułki zawierające 2 gramy nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwas linolenowy, linolowy, oleinowy, inne wielonienasycone kwasy oraz witaminę E. Już po 3 miesiącach dolegliwości związane z PMS (premenstrual syndrome – zespół napięcia przedmiesiączkowego) zostały znacznie złagodzone.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

2. Znaczenie badania

Uczeni podkreślają, że przyjmowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych nie dawało żadnych skutków ubocznych. Nie wpłynęło na poziom cholesterolu całkowitego w organizmie, a doświadczane efekty uboczne były łagodne i niezwiązane bezpośrednio ze stosowaniem kapsułek. Suplement diety na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych może się więc okazać ekonomicznym lekarstwem na dolegliwości, które często uniemożliwiają kobietom normalne funkcjonowanie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza