Trwa ładowanie...

Nietypowy objaw guza mózgu u 29-letniego mężczyzny. Lekarze myśleli, że to infekcja

Jack Donovan ma 29 lat i od kilkunastu miesięcy walczy ze złośliwym guzem mózgu. Wcześniej mężczyzna skarżył się na uciążliwy ból jąder. Z tego powodu kilkanaście razy odwiedzał szpitalny oddział ratunkowy. Lekarze na początku bagatelizowali nietypowy objaw, mówiąc że pewnie zaraził się chorobą weneryczną

1. Uciążliwe bóle jąder

Jack Donovan od pewnego czasu skarżył się na uciążliwe bóle jąder i głowy. Kilkukrotnie był z tego powodu hospitalizowany. Za każdym razem jednak lekarze byli przekonani, że Jack zaraził się chorobą weneryczną lub ma skręt szypuły jądra.

Dopiero po kilkunastu wizytach lekarze postanowili dokładniej zbadać przyczynę złego samopoczucia mężczyzny. Zlecono dodatkowe badania, m.in. tomografię komputerową. Na skanach lekarze zauważyli niepokojący cień. Na początku nie byli pewni co dolega Jackowi. Diagnozy były różne: stwardnienie rozsiane, zapalenie opon mózgowych albo guz mózgu.

Zobacz film: "W jej głowie rozwijał się guz mózgu"

Kolejne badania nie pozostawiły wątpliwości – w mózgu Jacka rozwijał się guz.

2. Nietypowy objaw guza mózgu

Okazało się, że guz naciskał na nerwy powodując objawy w innych częściach ciała. Oprócz bólu jąder i głowy, Jack skarżył się także na powracający refluks żołądkowy. Te pozornie niezwiązane ze sobą objawy okazały się być symptomami rozwijającego się guza.

Objawy, które mogą świadczyć o guzie mózgu
Objawy, które mogą świadczyć o guzie mózgu [7 zdjęć]

Chociaż guz mózgu występuje bardzo rzadko (u 1 proc. społeczeństwa), nie możemy go ignorować. Choroba

zobacz galerię

Jack rozpoczął leczenie. Niestety, mimo prób zredukowania guza, w ciągu dwóch lat urósł o kolejne 10 proc. Jack i jego żona Amy w trakcie leczenia zostali rodzicami. Dziś ich syn Jaxon ma 11 miesięcy.

3. Złe rokowania

Jack walczy z guzem mózgu, ale jego szanse na wyzdrowienie są bardzo małe. W DNA mężczyzny brakuje ważnego chromosomu, który mógły wspomóc walkę z guzem. Przez ten brak, średnia długość życia Jacka zmniejszyła się z 15 lat do zaledwie 7.

Mimo że lekarze starali się wyciąć jak najwięcej guza, ten ciągle odrasta. Nie da się usunąć go w całości ze względu na nietypowe umiejscowienie.

Jack prowadzi kanał na Youtube, gdzie dzieli się z ludźmi scenkami ze swojego życia. Czeka również na kolejną operację mózgu. Jak sam przyznaje - jego żona i syn są dla niego jak dar z nieba. Dzięki nim ma siłę na walkę. Jack chce im poświęcić tyle czasu, ile tylko będzie mu dane.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza