Trwa ładowanie...

Nietypowe przyczyny bólu głowy (WIDEO)

Zobacz film: "Nietypowe przyczyny bólu głowy"

Ból głowy mogą powodować różne czynniki. Nie zawsze więc warto od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową. Sprawdź, dlaczego tak często zmagasz się z silną migreną.

Przyczyną twojego cierpienia może być np. jedzenie, nowe meble albo odwodnienie. Ból głowy mogą powodować różne czynniki.

Nie zawsze więc warto od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową. Sprawdź, dlaczego tak często zmagasz się z silną migreną. Za ból głowy może odpowiadać odwodnienie.

Zamiast tabletki, wypij więc szklankę płynu. Gotowe dania, wędliny i sery zawierają często glutaminian sodu, czyli E621. Zbyt duża jego ilość u niektórych osób może wywoływać niepożądane skutki, na przykład ból głowy.

Migrena może też pojawiać się po zjedzeniu produktów z azotynami (mięso) czy tyraminą (dojrzewające sery). Ból głowy może pojawić się po zastosowaniu aspartamu.

W składzie słodziku znajduje się szkodliwa fenyloalanina. Efektem jest mocny ból głowy. Ból głowy pojawia się też u osób, które często dźwigają ciężkie zakupy.

To efekt przeciążenia kręgów szyjnych i napięć w mięśniach karku. Migrenę możemy również odczuwać po remoncie. Toksyczne lotne związki organiczne znajdują się w rozpuszczalnikach, klejach i farbach.

10 sposobów na złagodzenie chronicznego bólu
10 sposobów na złagodzenie chronicznego bólu [10 zdjęć]

Z powodu bólu nie uprawiasz sportu i koło się zamyka, ale bez ćwiczeń zanika jędrność mięśni i siła,

zobacz galerię

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza